nu/sta
nu/sta
13.05.2018 18:54:52

Kakšna EPSKA DRAMA! Ne boste verjeli, kako je Olimpija ostala brez zmage, Maribor pa do vodstva

Noro, noro in še enkrat noro. Kakšen zaplet pred velikim derbijem v Mariboru.

Olimpija je pred večnim derbijem zapravila priložnost, da pride v Maribor kot vodilno moštvo. Ljubljačani so na domačem igrišču zgolj remizirali z Ankaranom in v Maribor prihajajo s točko zaostanka.

Toda ob vsem kaosu na zelenici v Stožicah, je kar težko povzeti vso dogajanje. Olimpija je sicer večino časa napadala, bila boljši tekmec, a nevarna ter konkretna pred vrati Primoža Bužana ni bila. Za nameček so imeli tudi Ankarančani priložnost za nenadejano vodstvo, a jih je ob dveh streli Vedrana Gerca rešila nenatančnost hrvaškega napadalca ter okvir vrat.

Olimpija je ob koncu pritisnila in izkoristila nekoliko slabšo pripravljenost gostov, a žoga enostavno ni želela v gol. Olimpija bi morala priti do enajstmetrovke, ko je Humar nepravilno ustavil Savića, a je piščalka sodnika Perića ostala nema.

Potem pa je sodnik povsem nerazumljivo zapiskal in pokazal na belo točko po prekršku nad Uremovićem na robu kazenskega prostora. Ankarančani so bili povsem zaprepadeni in jezni na odločitev sodnika iz Kranja, a spremeniti odločitve tako niso mogli. Toda nov zaplet je nastal, ko je Ricardu Alvesu Bužan strel fantastično ubranil.

Toda to še ni bilo vse. Ob posledičnem kotu je do priložnosti iz dveh metrov prišel Uremović, ki pa je žogo poslal prek vrat v eni največjih zapravljenih priložnosti leta.

Dvoboj se je končal z 0:0 in Olimpija je izgubila vodstvo na lestvici. Zdaj je pred zadnjim večnim derbijem v sezoni v prednosti vijoličasta barka.

-----------------------------------------------------

POTEK TEKME

OLIMPIJA - ANKARAN 0:0

* Stadion Stožice, gledalcev 2800, sodniki: Perić (Kranj), Vukan (Gornja Radgona) in Herženjak (Lendava).
* Strelci: /.
* Olimpija: Ivačič, Štiglec, Uremović, Ilić, Apau (od 63. Kronaveter), Čanađija, Tomić, Davidson (od 74. Oduwa), Alves, Savić, Issah (od 46. Benko).
* Ankaran Hrvatini: Bužan, Gliha, Humar, Badžim, Mate, Suljić, Delgado, Nkama, Santos (od 65. Soldo), Gerc, Vodeb (od 87. Bišević).
* Rumeni kartoni: Nkama, Santos, Vodeb, Humar, Mate.
* Rdeči karton: /.

Ljubljančani so si pred derbijem z Mariborom, ki bo v soboto v Ljudskem vrtu, privoščili nov hud spodrsljaj v boju za prvaka. Čeprav so proti Ankarančanom, ki so na začelju lestvice, povsem prevladovali, pa je znova zatajila realizacija. Sprožili so 26 strelov, a niti eden ni bil dovolj dober, da bi spremenil izid ob zelo razpoloženemu vratarju gostov Primožu Bužanu. Izbranci Igorja Bišćana tako pred derbijem za točko zaostajajo za Mariborom, do konca pa jih nato čakata še domači obračun s Krškim in gostujoči z Domžalami.

Ljubljančani so bili v prvem polčasu pričakovano precej boljši tekmec, prišli do kar precej zaključnih strelov (Ricardo Alves, Issah Abass, Branko Ilić ...), a pri teh bili precej nespretni oziroma nenatančni, enega bolj nevarnih je v 36. minuti sprožil Abass Issah, a tudi on zgrešil cilj. Tudi v 44. minuti so imeli priložnost ob razredčeni obrambi gostov, a je Issah s slabo zadnjo podajo preprečil obetaven napad Ljubljančanov.

V uvodu drugega polčasa se je nadaljevala podobna slika, domačini so pritiskali, nekajkrat poskusili s streli, a so bili vsi preslabi, tudi tisti Filipa Uremovića v 65. minuti, ko je po kotu z glavo le za malo zgrešil cilj. Zato pa je le nekaj trenutkov pozneje na drugi strani zagrozil Ankaran oziroma Vedran Gerc, ki je s strelom po tleh z dobrih desetih metrov zadel vratnico ljubljanskega gola.

V 79. minuti bi Ljubljančani bržčas lahko zahtevali enajstmetrovko, ko je v kazenskem prostoru padel Stefan Savić, v 84. minuti pa se je izkazal Primož Bužan po strelu Leona Benka s 15 metrov. Štiri minute pozneje je Dario Čanađija z desne strani žogo poslal v naročje Bužana. Že v 90. minuti pa so domači dobili najstrožjo kazen, potem ko je Dragoslav Perić ocenil prerivanje Uremovića in Timoteja Mateja za prekršek gosta.

Z bele točke je streljal Alves, izkazal pa se je Bužan, tako kot le malce zatem, ko je najprej obranil strel iz bližine, odbito žogo pa je nato Uremović poslal čez gol. V tretji minuti sodniškega dodatka je z glavo iz bližine zgrešil še Rok Kronavater, za njim pa znova še Benko, tako da je ostalo zgolj pri točki domačih.

Ljubljančani bodo v 34. krogu v soboto gostovali v Mariboru, Ankarančani pa bodo dan pozneje gostili Celje.