06.03.2018 17:49:26

MARIBOR na dramatičen način PONOVNO IZPUSTIL TOČKE! Srhljivka v Ljudskem vrtu, Olimpiji se smeji!

Razplet obračuna Maribor - Rudar ni bil po okusu domačih. Končalo se je z remijem 2:2.

Prvi polčas se je končal z izidom 0:0, pri čemer je bil Maribor večji del precej nevarnejši nasprotnik in je dvakrat zadel okvir vrat, a je bil zadetku vendarle bližje Rudar. Pravzaprav ga je celo že dosegel, vendar so mu ga v 34. minuti razveljavili sodniki. Neupravičeno, kajti o nedovoljenem položaju ni bilo ne duha ne sluha in enotna ocena se glasi, da je bil Rudar močno oškodovan. Vseeno pa se Velenjčani niso dali.

Čeprav je Maribor bolje začel tudi drugi polčas, je bil Rudar tisti, ki je povedel. Zadel je Milan Tučić. Maribor se je srdito odzval, krenil je po preobrat in zdelo se je, da ga je tudi dosegel. Zimzeleni kapetan Marcos Tavres je najprej zadel sam za 1:1, nato pa še sijajno podal Jasminu Mešanoviću za vodstvo 2:1 in za - kot je kazalo - tako zelo pomembne tri točke. A tako je le kazalo, kajti Rudar je imel drugačne načrte. V 91. minuti je zadel Dominik Radić in Maribor pahnil v žalost.

To sta seveda veliki dve izgubljeni točki oziroma zgolj eno osvojeno, s čimer je Olimpija postala tudi dejansko vodilna ekipa lige. Jutri bo s temo več lahko Mariboru celo ušla na štiri točke prednosti, če bo premagala Aluminij.

---------------------------------------------

Maribor - Rudar Velenje 2:2 (0:0)

Maribor: Stadion Ljudski vrt, gledalcev 1200, sodniki: Balažič, Kasapović (oba Ljubljana) in Vidali (Gračišče).
Strelci: 0:1 Tučić (56.), 1:1 Tavares (64.), 2:1 Mešanović (84.), 2:2 Radić (90.).
Maribor: Handanović, Milec, Ivković, Rajčević, Viler, Cretu, Pihler (od 60. Hotić), Bajde (od 78. Bohar), Vršič (od 61. Tavares), Mešanović, Zahović.
Rudar: Pridigar, Pušaver, Tomašević, Vasiljević, Kašnik, Bijol, Trifković (od 69. Bolha), Črnčič (od 74. Antonov), Parfitt-Williams (od 46. Radić), Tučić, Šehić.
Rumeni kartoni: Viler; Vasiljević, Antonov, Radić.