01.02.2018 11:19:49

Razlog za VESELJE! Darko Milanič je navijače vijoličastih razveselil z izjemno novico: v ekipo se vrača ...

Drago Wernig - TAKA

Nogometaši Maribora so se že udomačili v Turčiji, kjer so odigrali tudi prvo pripravljalno tekmo.

Pomerili so se s srbsko Vojvodino in remizirali z 2:2, v petek pa jih čaka obračun s češko ekipo Sigma Olomouc. "Smo v obdobju, ko je 60 minut visokega tempa zelo pomembnih. Zdaj je to optimalno, jasno pa je, da bomo minute v prihodnje podaljševali na 90. Glede pristopa ni pripomb, tekaško so fantje dobro oddelali, ob res visoki intenzivnosti je bilo tudi nekaj divjanja. Kljub zelo, zelo visoki stopnji agresivnosti nasprotnika sem pogrešal nekoliko več posesti, vendar smo imeli nekaj lepih akcij. Predvsem v drugem polčasu, ko smo z drugačno postavitvijo lažje nadzorovali žogo in bili učinkoviti. Naše zamisli so, da poskušamo biti kombinatorni in sodelujemo v zadnjih 20, 25 metrih. To nam je nekajkrat uspelo. Težave so nastale, ko smo morali prebijati celoten blok nasprotnika. Ko nam je uspelo in smo imeli žogo v posesti, smo imeli tudi kombinatoriko in dosegli čudovita zadetka. Bomo pa skozi naslednje tekme popravljali zadeve, ki nam še ne gredo najboljše," je prvo tekmo ocenil Darko Milanič.

Je pa navijače vijoličastih razveselil z zelo dobro novico: na treninge se je vrnil povratnik po poškodbi Aleksander Rajčević. "Delal bo z ekipo, a še bomo previdni in verjetno ne bo takoj v kadru za tekmo. Potem čakamo Ivkovića in čez kakšen teden še Vilerja, da bomo popolni," je še dodal Milanič.