01.02.2017 19:21:46

Mariborčani z Rusi igrali 120 minut (foto)

Drago Wernig - TAKA

Vijoličasti so se z Arsenalom iz Tule razšli brez zmagovalca.

Varovanci Darka Milaniča so odigrali prvo prijateljsko tekmo na turškem delu priprav. V Beleku so merili moči z Arsenalom iz Tule, z ruskim prvoligašem, ki je po prvem delu prvenstva na predzadnjem mestu na lestvici, so se razšli z izidom 1:1 (1:1). Handanović je moral po žogo v svojo mrežo že v tretji minuti, ko si je mariborska obramba privoščila napako ob podaji iz prostega strela z leve strani, kar je unovčil Denisov. Končni izid je bil postavljen 40 minut pozneje. Trinajstkratni slovenski prvaki so uprizorili lep napad, ki ga je po podaji Palčiča z desne zaključil Pihler. Kot zanimivost omenimo, da je z namenom, da bi igralci dobili čim večjo minutažo, dvoboj trajal kar 120 minut (2x60).

hotic dw
Postava Maribora; prvi polčas: Handanović, Palčič, Šuler, Defendi, Viler, Kabha, Pihler, Bohar, Vršič, Tavares, Novaković; drugi polčas: Obradović, Hodžić, Šme, Rajčević, Uskoković, Vrhovec, Mertelj, Ogrinec, Hotić, Sallalich, Zahović (od 106. Celar).