30.11.2014 14:23:15

Šeligova brca v prazno

Arsen Perić

Ljubljansko-novomeški obračun v Stožicah je zaznamovalo tudi nesrečno posredovanje Aleksandra Šelige.

Krka ostaja strup za Olimpijo. Novomeščani in Ljubljančani so se v 19. prvenstvenem krogu v prvoligaški druščini udarili sedmič, skoraj neverjeten pa je podatek, da so se Dolenjci z zmago 2:1 veselili že petič. In to na kakšen način! Potem ko je Marin Perić sredi prvega polčasa v Stožicah zadel za gostujoče vodstvo, so ga gostitelji v 71. minuti podvojili kar sami.

Oziroma naveza Darijan Matić-Aleksander Šeliga. Izkušeni vezist je nič hudega sluteč podal svojemu vratarju, pred katerim je žoga na neravni igralni površini odskočila, celjski vratar jo je zgrešil, nakar se je na veselje Andreja Kastrevca in njegovih varovancev ter osuplost zmajev in njihovih navijačev odkotalila v mrežo.

Posnetek z ljubljanskega stadiona bo skoraj gotovo postal spletni hit. Tako kot je pred osmimi leti postal s Paulom Robinsonom v glavni vlogi. Na reprezentančni tekmi med Hrvaško in Anglijo na stadionu Maksimir v Zagrebu si je podobno napako privoščil podaji Garyja Nevilla.

Šeligovo ponesrečeno posredovanje v posnetku se začne pri 1:10, primerjajte ga s posnetkom legendarnega Robinsonovega.