10.08.2023 11:09:28

Ne more iz svoje kože: Večni provokator Pepe spet dobil rdeči karton, kar je sledilo ... (foto)

Benfica je v sredo prišla do 9. zmage v portugalskem superpokalu.

Portugalski nogometni prvak Benfica je na stadionu Aveiro na severu države z 2:0 premagal večnega tekmeca Porto in še devetič v klubski zgodovini osvojil superpokal. Lizbonski orli so tako sezono 2023/24 odprli z zmago po zaslugi zadetkov v drugem polčasu Argentinca Angela Di Marie (61. minuta) in Hrvata Petra Muse (68.).

Porto je sicer dvoboj končal z igralcem manj na zelenici, saj si je v 91. minuti rdeči karton prislužil portugalski robustni branilec Pepe. Slednji je med odhodom v slačilnico poslušal glasne žvižge, vsem pa dogovroil tako, da je slekel dres in ga dvignil visoko v zrak.

Lizbonski klub, ki ga trenira Nemec Roger Schmidt, je tako osvojil prvi naslov v sezoni, potem ko je lansko sezono osvojil 38. portugalsko prvenstvo.