04.05.2022 22:05:15

Olympiakos 47. grški prvak

Rdeče-beli iz Pireja z naslednjo v nizu lovorik.

Pirejski Olympiakos si je zagotovil 47. naslov grškega prvaka z zmago z 2:1 na zelenici stadiona Toumba proti domači ekipi PAOK-a iz Soluna. Gostje iz Aten so si zagotovili neulovljivih 16 točk prednosti pred prvim izzivalcem, večnim tekmecem iz Soluna, štiri kroge pred koncem prvenstva. Z dvema goloma v drugem polčasu, ki sta jih dosegla portugalski vezist Rony Lopes v 51. minuti in moldavski branilec Oleg Reabciuk v 62. minuti, si je Olympiakos tlakoval preobrat. PAOK, ki ga je Olympique Marseille izločil iz četrtfinala evropske konferenčne lige, je povedel v deseti minuti z 1:0 z golom Avstrijca Thomasa Murga.
Atenski klub je najuspešnejši v grški super ligi. To je njegov zaporedni tretji naslov, ki ga je dosegel v sezoni, ki so jo zaznamovali številni incidenti in umor mladega 19-letnega navijača februarja v Solunu.