23.01.2022 23:03:41

Real v izdihljajih do točke proti Elcheju, Barcelona na podoben način do trojčka pri Alavesu

Nogometaši madridskega Reala so v 22. krogu španske lige igrali 2:2 proti Elcheju in ostajajo na prvem mestu.

Real Madrid je imel v 33. minuti lepo priložnost za vodstvo, a je vodilni strelec lige Karim Benzema zapravil najstrožjo kazen, ko je žogo poslal čez gol. V 42. minuti so gosti povedli, ko je z glavo iz bližine zadel Lucas Boye. Prednost je Elche podvojil v 76. minuti, ko se je po Boyejevi podaji med strelce vpisal Pere Milla. To sta bila tudi edina strela gostov v okvir vrat.

Real, ki je v 79. minuti prek Casemira zadel prečko, je kmalu zatem zmanjšal zaostanek prek Luke Modrića, ki je v 82. minuti zadel z bele pike. Madridska zasedba, ki je bila boljša v posesti žoge in številu strelov, pa je do točke prišla v drugi minuti sodniškega dodatka, z glavo je zadel Eder Militao.

Real ostaja vodilni v ligi s 50 točkami.

Na današnji prvi tekmi je Granada doma izgubila proti Osasuni z 0:2, Rayo Vallecano je klonil pred Athleticom Bilbaom z 0:1, Real Sociedad in Getafe pa sta se razšla z 0:0.

Na zadnji tekmi dneva je Alaves gostil Barcelono, slednja pa je prišla do zmage po zaslugi Frenkieja de Jonga, ki je zadel v 87. minuti. Barcelona je zdaj peta s 35 točkami.

Že v soboto so drugouvrščeni nogometaši Seville (46 točk) presenetljivo igrali le neodločeno 2:2 s Celto iz Viga. Četrtouvrščeni Atletico Madrid Jana Oblaka (36) je po preobratu premagal Valencio s 3:2, tretjeuvrščeni Betis (40) pa je s 4:1 zmagal na gostovanju pri Espanyolu.

V preostalih sobotnih tekmah je Villarreal s 3:0 odpravil Mallorco, Cadiz pa je v obračunu ekip z dna lestvice v gosteh premagal Levante z 2:0.