21.08.2021 19:03:46

HUDA SODNIŠKA KRAJA?? Pomurke ostale praznih rok, potem ko je SODNICA v TREH MINUTAH...

Igralke None Pomurja Beltincev so s porazom končale kvalifikacijski turnir 1. kroga nogometne lige prvakinj. V finalu so Pomurke v Gornji Radgoni izgubile proti ukrajinskemu Žitlobudu iz Harkiva z 1:4 (1:2). Beltinčanke se tako niso prebile v 2. krog, katerega žreb bo v nedeljo.

Osemkratne slovenske prvakinje, ki jih vodi Sandi Bauer, so se na tekmi hitro znašle v nezavidljivem položaju, saj so tekmice povedle v 19. minuti z golom Birgül Sadikoglu, nato pa v 30. in 33. minuti ostale še brez izključenih Špele Rozmarič in Lucije Kos.

Čeprav so imele kar dve igralki manj, pa so v 37. minuti izenačile, ko je najstrožjo kazen po prekršku nad Špelo Kolbl uspešno izvedla Kaja Korošec. So pa Ukrajinke številčno premoč nato unovčile v 41. minuti, ko je za vodstvo z 2:1 zadela Olha Ovdijčuk.

Olha Bojčenko je v 50. minuti še povišala prednost tekmic, sedem minut pozneje pa je bilo po golu Ljubov Šmatko že končnih 4:1.

Ukrajinke so se tako prebile v 2. krog, kjer bodo ekipe igrale zgolj z enim tekmecem, in sicer doma in v gosteh (31. avgust/1. september ter 8./9. september).

Zmagovalke 2. kroga se bodo prebile v skupinski del, ki bo prvič v obliki štirih skupin s po štirimi ekipami. Skupinski del, v katerem so že branilka naslova Barcelona, Chelsea, PSG in Bayern, se bo začel 5. in 6., oktobra, končal pa 15. in 16. decembra.

Četrtfinalni boji bodo 22. in 23. ter 30. in 31. marca, polfinale bo 23. in 24. aprila ter 30. aprila in 1. maja, finale pa bo 22. maja na Juventusovem stadionu v Torinu.

To bo 21. izvedba elitnega evropske klubskega tekmovanja in 13. pod imenom liga prvakinj.

Tretje mesto na turnirju v Sloveniji je zasedla NSA Sofija, ki je v Bakovcih z 2:1 premagala Rigas. Latvijskega prvaka je slovenski v polfinalu ugnal s 6:1.