01.02.2021 10:32:03

ŠKANDALOZNO! Pomagal ni niti VAR, tako se sodi, ko je lastnik kluba POMEMBEN POLITIK! (video)

Nikola Miljković

Ljubitelji nogometa so bili v Kuvajtu priča škandalozni sodniški odločitvi.

Ne tekmi, ki je odločala o prvaku kuvajtske nogometne lige, so bili gledalci priča bizarnemu dogodku, zgodila se je verjetno ena najbolj nenavadnih sodniških odločitev po uvedbi VAR-a.

Al Kuwait in Al Sahel sta se pomerila v neposrednem boju za naslov prvaka, Al Kuwait, ki ima za lastnika pomembnega politika, pa je v gosteh slavil s 3:2. Prava drama se je odvijala v zadnjih minutah tekme, še v 87. so gostje zaostajali z 1:2, nato je prišlo do izenačenja, v 10 minuti sodniškega dodatka pa se je zgodila odločitev, ki je šokirala svet.

Član gostov je v kazenskem prostoru preigral tekmece, nato pa se zapletel in padel po tleh. To je bilo več kot očitno že v neposrednem prenosu, počasen posnetek pa je še bolj nazorno pokazal, kaj se je zgodilo. A glavnega sodnika to ni prepričalo, dogodek si je še enkrat pogledal in dosodil enajstmetrovko v prid gostujoči zasedbi. Nekaj korakov stran je stal tudi lastnik Al Kuwaita Khalid Al Ghanim, ki naj bi močno vplival na sodniško odločitev.