03.11.2020 21:30:25

Oblak iz Moskve s točko

Nogometaši madridskega Atletica so s slovenskim zvezdnikom v 3. krogu lige prvakov v skupini A gostovali v Moskvi in igrali 1:1 z Lokomotivo.

V Moskvi so Oblak, ki je branil celo tekmo in ni imel veliko dela, ter soigralci povedli v 18. minuti, ko je zadel Jose Maria Gimenez. Španci so prek Angela Corree zadeli še prečko, a v 25. minuti je Oblaka z bele pike ugnal Anton Mirančuk. V drugem polčasu je tudi Koke zadel prečko, Atletic je bil boljši, a tega ni znal nadgraditi z zmago.

V skupini B je Borussia Mönchengladbach po dveh remijih vpisala zmago, ugnala je doslej vodilni Šahtar Donjeck kar s 6:0. Do slavja je prišla že po izjemnem prvem polčasu, ki ga je dobila s 4:0 po dveh golih Alassana Pleaja, v drugo je zadel z izjemnim udarcem od daleč, Ramyja Bensebainija in avtogolu Valerija Bondarja. Lars Stindl je v 65. minuti povišal že na 5:0, svoj tretji gol na tekmi pa je za 6:0 prispeval Plea v 79. minuti.