Danes 74-letni Duckenfield je bil ob koncu osemdesetih ravno povišan v glavnega poveljnika policije 'South Yorkshire' in je tako neposredno odgovoren za smrt 95 oseb, zadnja žrtev nesreče na stadionu Sheffielda Wednesdayja Hillsborough namreč ni pripisana njemu, saj je umrla štiri leta pozneje - po takratnem zakonu pa bi bil Duckenfield zanjo odgovoren, če bi poškodbam podlegla v roku enega leta.
Do nesreče je prišlo 15. aprila leta 1989. Za tekmo polfinala pokala FA je angleška nogometna zveza izbrala nevtralni stadion Hillsborough, do tragične nesreče pa je prišlo zaradi prenatrpanosti na tribunah - kapaciteta objekta je dopuščala 39.000 gledalcev, na tribune pa jih je vstopilo kar 50.000. Kot že rečeno, je umrlo 96 ljudi, 766 pa jih je bilo poškodovanih.
Družine žrtev so se vsa ta leta borila za svojo pravico, po skoraj 30 letih pa je vendarle prišlo do sojenja. Na včerajšnji prvi obravnavi so morali člani porote pojasnjevati, da ne oni ne njihovi družinski člani ali prijatelji niso bili prisotni na tej tekmi ali da niso zaposleni pri policiji. Obenem ne smejo biti navijači Liverpoola, Evertona, Sheffield Wednesdayja ali Nottingham Foresta.
Duckenfield, pet let mlajši Graham Mackrell (takrat klubski delavec Sheffielda Wednesdayja, zadolženega za varnost na tekmah) in še trije policisti, ki jih bremeni obtožnica - zaradi hude malomarnosti povzročene smrti 95 ljudi -, ne priznavajo krivde. Na sojenju v Prestonu, ki naj bi trajalo do maja, v času 30. obletnice tragedije pa bo za en teden prekinjeno, je prisotno več kot 20 sorodnikov žrtev.