28.10.2018 18:10:51

PETARDA NA ŠPANSKEM EL CLASICU: En, dva, tri, štiri, Barca!

Nogometaši Barcelone so dobili prvi letošnji el clasico, dvoboj z madridskim Realom. Na domačem stadionu so zmagali kar s 5:1 (2:0), junak tekme je bil Urugvajec Luis Suarez, ki je dosegel tri zadetke.

Prvi gol na tekmi je dosegel Philippe Coutinho v 11. minuti, v 30. minuti je vodstvo domačih povišal Suarez iz enajstmetrovke. Nekaj upanja je Realu z golom v 50. minuti dal zadetek Marcela, toda nato je Urugvajec dosegel še dva gola, in sicer v 75. in 83. minuti. Piko na i je v 87. minuti postavil Čilenec Arturo Vidal, ki je le nekaj trenutkov pred tem vstopil v igro.

Barcelona je igrala brez prvega zvezdnika Lionela Messija, z zmago pa bržkone zapečatila usodo trenerja Reala Julena Lopeteguija.