13.05.2018 23:15:40

Juventus sedmič zapovrstjo prvak Italije

Nogometaši Juventusa so krog pred koncem osvojili svoj sedmi zaporedni naslov italijanskega prvaka, skupno pa 34. Stari dami je za potrditev naslova danes zadostovala že točka v gosteh proti Romi, tekma se je končala z 0:0.

Najbližji zasledovalec Juventusa, ki je pred dnevi osvojil tudi pokalno lovoriko, Napoli je v gosteh premagal Sampdorio, pri kateri je prvič branil slovenski reprezentant Vid Belec, z 2:0, a ima neulovljive štiri točke zaostanka.

Tako Napoli kot Juventus sta si sicer že zagotovila igranje v ligi prvakov v prihodnji sezoni, prav tako pa tudi Roma. Za zadnje mesto v ligi prvakov se bosta v zadnjem krogu pomerila Lazio in Inter s Samirjem Handanovićem.

V nižji rang tekmovanja se bosta preselila Verona in Benevento, pet klubov pa se bo v zadnjem krogu poskušalo izogniti 18. mestu, ki še vodi v drugo ligo.