25.11.2017 17:56:30

OJOJOJ BORUSSIA! To, kar se ji je pripetilo, je zares NEVERJETNO. Najhujšim rivalom pa je uspelo nekaj EPSKEGA!

O derbiju med Borussio in Schalkejem se bo govorilo še dolgo.

V 13. krogu nemškega prvenstva je Westfallen gostil veliki derbi. V Dortmundu se je zgodil velik in tako zelo prestižen sosedki obračun med Borussio in Schalkejem, ki je postregel s srhljivko, kakršno vidimo le redko. Pravzaprav se je pripetilo nekaj, česar si po 25 minutah ni upal napovedati nihče. Ampak res nihče, takrat so namreč gostitelji vodili s 4:0! Da, prav ste prebrali. Gostujočo mrežo je načel Aubameyang, nakar je Stambouli premagal lastnega vratarja, kmalu zatem je bil uspešen še Götze, izid prvega polčasa je v 25. minuti postavil Guerreiro.

Rumeno-črni navijači so rajali, privrženci zasedbe iz Gelsenkirchna so bili obupani, a njihovi ljubljenci se vendarle niso vdali v usodo. In bili za takšen pristop nagrajeni, v nadaljevanju jim je uspel epski preobrat. Začel se je v 61. minuti, ko se je med strelce vpisal Burgstaller, zaostanek je prepolovil Harit in sledila je srhljiva končnica. Vmes si je Aubameyang, ki je postal Afričan z največ goli v bundesligi, prislužil drugi rumeni karton in predčasni odhod z igrišča, panika pa je domačine začela grabiti v 86. minuti, ko je Caligiuri zmanjšal na 4:3. Toda to še ni bilo vse, v četrti minuti sodniškega dodatka je bil za popolno vrnitev in končnih 4:4 uspešen še Naldo. Epsko, res epsko.