01.09.2017 22:35:18

JE UPOV ZDAJ ŽE KONEC? Slovenci s klavrno igro poraženi na Slovaškem, zadovoljil le Oblak (foto)

Srečko Katanec s svojimi varovanci ni uspel na misiji: ne izgubiti na Slovaškem.

* Stadion Antona Malatinskega, gledalcev 16.896, sodniki: Lahoz, Devis in del Palomar (vsi Španija).
* Strelci: 1:0 Nemec (81.).
* Slovaška: Dubravka, Hubočan, Škriniar, Gyömber, Pekarik, Weiss (od 55. Rusnak), Hamšik (od 87. Duda), Lobotka, Kucka (od 65. Greguš), Mak, Nemec.
* Slovenija: Oblak, Jokić (od 9. Viler), Cesar, Mevlja, Skubic, Krhin (od 80. Rotman), Vetrih, Kurtić, Birsa (od 60. Verbič), Iličić, Matavž.
* Rumena kartona: Mak; Birsa.
* Rdeči karton: /.

Slovaki so namreč po zadetku Nemca zmagali z 1:0 in se tako odlepili od preostalih tekmecev za nastop vsaj v dodatnih kvalifikacijah.

GW1_1154

Naša izbrana vrsta je bila popolnoma neprepoznavna, edino priložnost pa je zapravil Tim Matavž v drugem polčasu. Poskušal je tudi Josip Iličić od daleč.

GW1_1203

Že v prvem polčasu je slovensko izbrano vrsto reševal Jan Oblak, ki se je precejkrat izkazal z refleksnimi obrambami, a vsega tudi vratar Atletica ni mogel ubraniti.

GW1_0720

Slovenci so nato sicer jalovo poskušali priti do izenačenja, a so Slovaki suvereno zdržali in se skupaj z Anglijo odlepili. Reprezentanca treh levov je z zmago proti Malti zdaj pri 17 točkah, Slovaki jih imajo 15, Škoti (ti so Slovence prehiteli z zmago v Litvi z 0:3) in naši pa imajo 11 točk.

GW1_1148

Dodatne kvalifikacije se s tem zdijo misija nemogoče ...

ANGLIJA IN ŠKOTSKA USPEŠNI

Poleg slovaško-slovenske tekme v Trnavi so nogometaši v kvalifikacijah skupine F za svetovno prvenstvo 2018 odigrali še dva dvoboja. Litva je gostila Škotsko, izid je bil 0:3, Anglija pa je gostovala na Malti in pričakovano, a vendarle ne tako brez težav, kot kaže končni izid, zmagala s 4:0.

Škoti so za priključitev zgornjemu delu lestvice nujno potrebovali zmago in jo tudi dosegli. Že v prvem polčasu sta temelje z zadetkoma v petih minutah postavila Stuart Armstrong in Andrew Robertson, do konca pa Litva, v ponedeljek v Stožicah naslednji tekmec Slovenije, ni mogla več narediti preobrata. Za škotsko piko na i je poskrbel James McArthur v 72. minuti.

Vodilni Angleži so imeli na Malti jasen status favorita, a so se z borbenimi domačini pošteno mučili. V prvem polčasu kljub premoči in zrelim priložnostim niso spravili žoge v mrežo, nadaljevanje pa je vendarle prineslo pričakovan razplet. Malta je prvič klonila v 56. minuti, po golu Harryja Kanea pa so si dokončno oddahnili šele v 86. minuti, ko je zmago z reprezentančnim prvencem potrdil Ryan Bertrand. Povsem ob koncu sta nato v polno zadela še Danny Welbeck in drugič na tekmi Kane.