Vsaj tri navijaške skupine (Black Scarf Movement, REDaction in Arsenal Supporters’ Trust) so včeraj, ko je Arsenal gostil Norwich in zmagal z 1:0, to dejstvo želele še posebej izpostaviti. V 12. minuti tekme so na stadionu Emirates pripravile protest z dvigom listov, na katerih je pisalo "čas za spremembo".
Glas kritikov trenerja Arsena Wengerja se sicer širi že nekaj časa in pravzaprav ni nič novega. Tako kot ni nič novega dejstvo, da ima 66-letni francoski strateg tudi svoj krog podpornikov. In slednji je - kot se je izkazalo na včerajšnji tekmi - obsežnejši.
Zagovorniki Wengerja so s skandiarnjem njegovega imena hitro preglasili kritike, ki želijo iz kluba pregnati tudi ameriškega tajkuna Stana Kroenkeja.
Če bi pritisk dela navijačev (ali pač volja vodstva kluba) Wengerja res pregnal iz kluba, v katerem deluje že dvajseto leto, se bi to zgodilo leto pred koncem njegove trenutne pogodbe z Londončani.
V klubu ničesar ne prepuščajo naključju in že kujejo načrt za zapolnitev strokovnega vodstva. Na prvem mestu seznama kandidatov naj bi bil trener Southamptona Ronald Koeman.
Ker so topničarji pred časom razmišljali o Jurgenu kloppu in Pepu Guardioli, vendar sta oba prevzela tekmeca v Premier ligi, si novega tovrstnega spodrsljaja ne morejo privoščiti. Ali bo 53-letni Nizozemec, ki ima ravno tako še eno leto veljavno pogodbo s svetniki, in ki naj bi imel prednost pred Diegom Simeonejem in Laurentom Blancom, prav zares zasedel vroč trenerski sedež pri Arsenalu, bo jasno že kmalu.
Najbolj vneti Wengerjevi kritiki njegov konec na klopi njim ljubljenega kluba napovedujejo že za ta mesec. Najbolj ekstremni so pred stadionom celo prepevali, kako bo Francoz maja umrl. V prenesenem pomenu, kakopak.
Wenger je medtem sprva navijače nespretno pozval, naj se zgledujejo po privržencih Liverpoola, ki svoje moštvo že pregovorno podpirajo v dobrem in v slabem, potem pa se jim je opravičil, ker jih ni uspel osrečiti.