12.04.2016 22:39:47

Liga prvakov: Ronaldo rešil Real (video)

Nocoj sta bili odigrani prvi povratni tekmi četrtfinala lige prvakov, v katerih sta si napredovanje izborila madridski Real in Manchester City.

Galaktiki so pred svojimi navijači lovili zaostanek dveh zadetkov (0:2), ki so si ga pridelali prejšnji teden v Wolfsburgu. Pred njimi je bila vsekakor vse prej kot lahka naloga, vendar so jo uspeli opraviti z odliko.

Real je na stadionu Santiago Bernabeu slavil s 3:0 in si izboril napredovanje. Junak večera je bil Cristiano Ronaldo, ki je zabil vse tri gole za kraljevi klub. Najprej je v 16. in 17. minuti izničil prednost Nemcev, v 77. pa zabil zadnji žebelj v njihovo krsto.

V drugem obračunu je bil Manchester City z 1:0 boljši od PSG-ja (prvi polčas dvoboja se je v Parizu končal z rezultatom 2:2) in Angleži so si priigrali vozovnico za polfinale najelitnejšega klubskega tekmovanja.

Sinjemodri so imeli lepo priložnost za vodstvo že po pol ure igre, a je Sergio Agüero zapravil enajstmetrovko. Zato pa je bil v 76. minuti precej bolj natančen Kevin De Bruyne in angleško slavje se je lahko začelo.