pp
pp
02.10.2015 11:48:27

Kaos v Solunu: obračuni navijačev in policije (video)

Tekma nogometne lige Europa med ekipama PAOK iz Soluna in Borussio iz Dortmunda je bila prekinjena zaradi izgredov, do katerih je prišlo med navijači Dortmunda in policijo, ki je preprečila še večje nerede.

Tekma je bila prekinjena v drugem polčasu, ko bi na igrišču skorajda prišlo do vojnih razmer. Začelo se je z metanjem bakel navijačev Dortmunda na organe pregona, ki so se odzvali s silo. Dejanje gostujočih navijačev je močno razburilo pristaše PAOK-a, ki so tudi sami želeli obračunati z nasprotniki. Tako so se zapodili kar prek igrišča proti drugem koncu štadiona, kjer so bili nameščeni privrženci Dortmunda. Na srečo je hujše obračune preprečila policija. Tekma je bila prekinjena deset minut, končala pa se je z veliko bolj prijateljskim rezultatom 1:1.