30.04.2015 22:40:27

Serie A: Prava mala katastrofa Napolija

Italijanski prvoligaši bodo sredi tedna odigrali tekme 33. kroga.

Večina tekem je bila na sporedu v sredo zvečer, slovenski legionarji pa so bili ta dan dokaj uspešni. Do točk so prišli Cesena, Palermo in Cheivo. Za prvo je vseh 90 minut odigral Luka Krajnc, njegova ekipa pa se je z neodločenim izidom (2:2) razšla z Atalanto. Do identičnega rezultata je prišel tudi Palermo, ki je gostil Torino. Siniša Anđelković je za domačo ekipo igral od prve do zadnje minute obračuna.

Uspešnejši je bil Chievo. Moštvo Boštjana Cesarja in Valterja Birse je z 1:0 premagalo Cagliari, ki bo v naslednji sezoni igral v italijanski drugi ligi. Trener Chieva Maran Rolando je Cesarja na zelenici pustil vso tekmo, Birso pa je na klop poklical v 66. minuti.

MOJSTROVINA ILIČIĆA
Brez točk sta ostala Sassuolo in Fiorentina, ki pa sta imela tudi najzahtevnejšo nalogo. Dejan Lazarević je moral s Sassuolom priznati premoč Romi (0:3), vendar kakšnega vpliva na rezultat ni imel, saj ga je trener v igro poslal v 72. minuti, ko je bil obračun že praktično odločen. Še manj časa za dokazovanje je dobil Josip Iličić, ki pa ga je zato toliko bolj izkoristil. Na srečanju z bodočim prvakom Juventusom je v igro vstopil v 81. minuti, devet minut kasneje pa dosegel zadetek, kakršnega se ne bi sramovali niti največji mojstri okroglega usnja (v zgornji povezavi).

PODOLSKI INTERJU PRINESEL ZMAGO
Za uvod sta se že v torek v Vidmu pomerila Udinese in Inter. Številčno oslabljeni gostitelji, ki so od polovice drugega polčasa igrali z dvema igralcema manj, so se enakovredno kosali do 65. minute. Takrat je v igro vstopil Lukas Podolski in še isto minuto zatresel mrežo Udineseja ter postavil končnih 2:1. V vratih Interja je tudi tokrat stal Samir Handanović.

33. krog italijanskega prvenstva

UDINESE - INTER 1:2 (0:0)
1:0 Icardi (48, enajstmetrovka), 1:1 Di Natale (50), 1:2 Podolski (65)

MILAN - GENOA
1:3 (0:1)
0:1 Bertolacci (37), 0:2 Niang (49), 1:2 Mexes (66), 1:3 Falque (93, enajstmetrovka)

CESENA - ATALANTA 2:2 (0:0)
0:1 Pinilla (50), 1:1 Brienza (56, enajstmetrovka), 2:1 Carbonero (70), Pinilla (82)

CHIEVO - CAGLIARI 1:0 (1:0)
1:0 Meggiorini (11)

JUVENTUS - FIORENTINA 3:2 (2:1)
0:1 Rodriguez (33, enajstmetrovka), 1:1 Llorente (36), 2:1 Tevez (46+), 3:1 Tevez (70), 3:2 Iličić (90)

LAZIO - PARMA 4:0 (3:0)
1:0 Parolo (10), 2:0 Klose (13), 3:0 Candreva (16), 4:0 Keita (81)

PALERMO - TORINO 2:2 (2:1)
1:0 Vitiello (10), 1:1 Peres (13), 2:1 Rigoni (26), 2:2 Lopez (60)

SAMPDORIA - VERONA 1:1 (0:0)
1:0 De Silvestri (65), 1:1 Toni (68)

SASSUOLO - ROMA 0:3 (0:2)
0:1 Doumbia (6), 0:2 Florenzi (27), 0:3 Pjanić (74)

EMPOLI - NAPOLI 4:2 (3:0)
1:0 Maccarone (8), 2:0 Britos (43, avtogol), 3:0 Saponara (45), 3:1 Laurini (64, avtogol), 4:1 Albiol (81, avtogol), 4:2 Hamšik (91)