30.11.2014 22:46:13

Serie A: Torinski derbi Juventusu

Stara dama v zadnjih sekundah do zmage nad Torinom, Roma s 4:2 premagala Inter.

Prvi tekmi 13. kroga v serie A sta bili na sporedu v soboto.

Takrat je bila aktivna slovenska trojica pri Veroni - Boštjan Cesar, Dejan Lazarević in Valter Birsa, ki je v soboto igrala v Sassuolu, moštvi pa sta se razšli brez zadetkov in brez zmagovalca.
Cesar je igral celo tekmo in v 56. minuti prejel rumen karton. Lazarević je srečanje spremljal s klopi, medtem ko se mu je na tej v 81. minuti pridružil še Birsa.

V nedeljo se zmage ni veselil niti branilec Luka Krajnc, ki je sicer poraz Cesene z Genoo z 0:3 spremljal s klopi za rezerve.

Palermo Siniše Anđelkovića je na domačem terenu z 2:1 ugnal Parmo, naš branilec je igral celotno srečanje.

Vijoličasti dvojec pri Fiorentini Jasmin Kurtić in Josip Iličić se je v Cagliariju veselil visoke zmage s 4:0, Slovenca pa sta srečanje spremljala z rezervne klopi.

Pozno nedeljsko popoldne so bile vse oči usmerjene v Torino, kjer sta se pomerila mestna rivala, v katerem je kratko potegnil Torino, čeprav je imel mnogo zelo zrelih priložnosti. A spet je obveljalo pravilo kdor ne da, dobi, in zimzeleni Andrea Pirlo je v zadnjih sekundah boja stari dami priboril novo zmago, s katero se je Juventus samo utrdil na vrhu razpredelnice.

roma re

Kot zadnja v nedeljo sta se pomerila še Roma in Inter našega dvojca Samirja Handanovića in Reneja Krhina. Sinovi volkulje so bili tisti, ki so se na koncu veselili polnega izkupička, Handanovića je dvakrat ugnal Miralem Pjanić, po enkrat sta Samirjevo mrežo zatresla še Gervinho in Jose Holebas. Pri Interju sta se med strelce vpisala Andrea Ranocchia in Pablo Osvaldo. Krhin je tekmo spremljal s klopi za rezervne igralce.

Zadnji obračun 13. kroga je bil odigran v ponedeljek, Sampdoria in Napoli sta se razšla brez zmagovalca - bilo je 1:1. Domačini so povedli na začetku drugega polčasa in vodili skoraj do konca. Ko so gostje v 85. minuti ostali brez izključenega Koulibalyja, so mnogi pomislili, da bodo točke ostale doma, a so se zmotili. Zapata je v drugi minuti sodniškega podaljška izenačil in svojemu moštvu priboril pomembno točko.

13. krog italijanskega prvenstva

SASSUOLO – VERONA 0:0 (0:0)

CHIEVO – LAZIO 2:1 (0:1)
0:1 Moras (7), 1:1 Sansone (50), 2:1 Taider (77)

MILAN – UDINESE 2:0 (0:0)
1:0 Menez (65, 11-m), 2:0 Menez (75)

CAGLIARI – FIORENTINA 0:4 (0:1)
0:1 Fernandez (17), 0:2 Fernandez (55), 0:3 Gomez (69), 0:4 Cuadrado (74)

CESENA – GENOA 0:3 (0:0)
0:1 Matri (5), 0:2 Antonelli (8), 0:3 Volta (43, ag)

EMPOLI – ATALANTA 0:0 (0:0)

PALERMO – PARMA 2:1 (1:1)
1:0 Dybala (37), 1:1 Palladino (40), 2:1 Baretto (73)

JUVENTUS – TORINO 2:1 (1:1)
1:0 Vidal (15, 11-m), 1:1 Peres (22), 2:1 Pirlo (93)

ROMA – INTER 4:2 (1:1)
1:0 Gervinho (21), 1:1 Ranocchia (36), 2:1 Holebas (47), 2:2 Osvaldo (57), 3:2 Pjanić (60), 4:2 Pjanić (92)

SAMPDORIA – NAPOLI 1:1 (0:0)
1:0 Eder (57), 1:1 Zapata (90+2)