05.11.2016 20:43:29

Primorska nemočna proti Hopsom (zbirna)

Arhiv Reporterja

Košarkarji Sixt Primorske so v 5. krogu lige Nova KBM izgubili proti Hopsom Polzeli s 76:86 (12:19, 35:35, 48:61).

Sixt Primorska - Hopsi Polzela 76:86 (12:19, 35:35, 48:61)

Koper: Dvorana OŠ Koper, gledalcev, sodniki: Krejić (Kranj), Zupančič (Ljubljana), Krajnc (Limbuš).
Sixt Primorska: Radulović 7 (1:2), Zupan 6 (3:4), Franklin 21 (4:4), Gajić 5 (1:4), Sanadze 33 (5:7), Zadnik 2 (2:2), Morina 2.
Hopsi Polzela: Ćup 15 (0:1), Godler 11 (3:4), Hodžić 26 (2:2), Kosič 13 (3:3), Čebašek 16 (2:4). Bukovič 2, Držić 3.
Prosti meti: Sixt Primorska 16:23, Hopsi Polzela 11:14.
Met za tri točke: Sixt Primorska 12:36 (Sanadze 8, Franklin 3, Zupan), Hopsi Polzela 9:24 (Hodžić, Kosič, Čebašek, Ćup, Godler, Držić).
Osebne napake: Sixt Primorska 19, Hopsi Polzela 23.
Pet osebnih: Bukovič (38.).

Košarkarji Hopsov Polzele so zabeležili četrto zmago v ligi Nova KBM, s katero ostajajo med vodilnimi ekipami lige. V gosteh so mero vzeli igralcem Sixt Primorske, ki so doživeli drugi poraz v sezoni.

Polzeljani so začeli odlično, z vodstvom 6:0. Po treh minutah igre so vodili že 10:2, Primorska je nato prišla bližje tekmecem, ki so 1:33 minute pred koncem prve četrtine povedli za 10 točk (19:9), Duda Sanadze pa je s trojko poskrbel za -7 domačinov po prvih desetih minutah. Prva polovica druge četrtine se je še odvijala po notah gostov, nato pa so domačini stopili na plin in se slabi dve minuti pred koncem prvega polčasa igralcem iz Savinjske doline približali le na točko razlike, 40 sekund pred zvokom sirene za veliki odmor so prvič na tekmi izid izenačili, 35:35 pa je bil izid po dveh četrtinah.

Hopsi so drugi polčas odprli s 7:0, a so se Primorci hitro vrnili v igro. Približali so se na 41:44, Polzeljani so odgovorili z delnim izidom 9:0, s 13 točkami prednosti pa začeli zadnjo četrtino. Domačini so skušali čim prej ujeti nasprotnike, z dvema trojkama po vrsti sredi zadnje četrtine so se približali na 60:68, z enako mero pa so odgovorili tudi Savinjčani. Ko je še eno trojko 1:45 minute pred koncem tekme zadel Alen Hodžić, je semafor kazal +14 za Hopse, tekma pa je bila odločena.

V domači ekipi je blestel Sanadze s 33 točkami, od tega je zadel kar osem trojk, zbral je še pet skokov. Na drugi strani je Hodžić dal 26 točk.

V šestem krogu je v Luciji na sporedu primorski derbi (12. 11.), Hopsi pa bodo gostili zasedbo Rogaške.

Aleksander Sekulić, trener Sixt Primorske: "Čestitam nasprotniku za zmago. Danes je bil odločnejši in konkretnejši, tako v napadu kot v obrambi. Oboji smo želeli zmagati, a so izkušnje danes naredile svoje. Mislim, da so fantje dali vse od sebe, žal pa so preveč grešili v obrambi in napadu, hkrati pa imeli preveliko željo premagati Hopse na domačem parketu. Lažje smo zadevali mete za tri, kot za dve točki, čeprav smo imeli priložnosti zanje. Enostavno morali se bomo navaditi igrati pred domačo publiko, trenutno lažje igramo v gosteh kot doma."

Boštjan Kuhar, trener Hopsov Polzele: "Mislim, da smo danes prikazali borbeno predstavo in veliko željo po zmagi. Celotna ekipa je izredno zadovoljna, saj zmaga pri favoritu za eno od prvih šestih mest šteje dvojno."

Šenčur Ggd - Tajfun 87:82 (18:20, 41:39, 69:59)

Košarkarji Šenčurja Gorenjske gradbene družbe so v 5. krogu lige Nova KBM premagali Tajfun s 87:82 (18:20, 41:39, 69:59).

Šenčur: Dvorana Šenčur, gledalcev 150, sodniki: Majkič (Hrastnik), Škrbec (Kranj), Smrekar (Nova Gorica).
Šenčur Gorenjska gradbena družba: Deray 14 (2:2), Martinčič 10, Pajić 14, Pavić 14 (4:4), Rizman 10, Jeršin 5 (2:2), Stanojević 10 (2:2), Karavdić 10.
Tajfun: M. Sebič 7, Spicer 6, Miković 21 (3:6), Sarajlija 20 (2:3), Vujasinović 8 (2:2) Thomas 6, Grant 6, Fifolt 8 (2:4).
Prosti meti: Šenčur Ggd 10:10, Tajfun 9:15.
Met za tri točke: Šenčur Ggd 15:26 (Pajić 4, Deray, Martinčič, Rizman, Stanojević in Karavdić 2 Jeršin), Tajfun 9:28 (Miković in Sarajlija 4, Sebič).
Osebne napake: Šenčur Ggd 20, Tajfun 16.
Pet osebnih: Deray (38.)

Po dveh zaporednih porazih so se košarkarji Šenčurja Gorenjske gradbene družbe vrnili na zmagovalno pot. Doma so premagali Tajfun, državnega prvaka 2015, ki tudi po petih tekmah nove sezone ostaja brez zmage.

Obe ekipi sta v prvi četrtini največ vodili za štiri točke, Šenčur v drugi nato tudi za sedem. Na +10 je domači klub pobegnil 26 sekund pred koncem tretje četrtine, ko je semafor kazal 69:59. Nejc Martinčič je hitro na začetku zadnje četrtine prednost še povišal, a se Šentjurčani niso predali. Šest minut in pol pred koncem tekme so se približali na štiri točke zaostanka, slabe štiri pa na tri. Martinčič je svojo ekipo v 39. minuti popeljal do + 6, a se je Tajfun še enkrat vrnil v igro (79:81). Končnica je pripadla domačinom - Tajfun se je štiri sekund pred koncem približal na 82:83 - ki so bili natančni izza črte prostih metov.

Obe ekipi v šestem krogu čakata zahtevni preizkušnji; Tajfun bo 9. novembra gostil Krko, Šenčur Ggd pa dva dni kasneje Union Olimpijo.

Ernest Novak, trener Šenčurja Gorenjske gradbene družbe: "Za nami je tekma, na kateri smo preprosto morali zmagati. Čestital bi fantom za pristop in borbenost skozi celotno srečanje."

Jurica Golemac, trener Tajfuna: "Povsem zaslužena zmaga domače ekipe. V nasprotju z dogovorom, smo tekmo začeli premalo agresivno. Nismo igrali slabo, vendar so imeli domačini odličen strelski večer. Čestitam ekipi Šenčurja za zmago, zahvaljujem pa se našim navijačem za podporo."

Terme Olimia Podčetrtek - Helios Suns 68:75 (12:21, 34:34, 51:61)

Košarkarji Helios Suns so v 5. krogu lige Nova KBM premagali Terme Olimia Podčetrtek s 75:68 (21:12, 34:34, 61:51).

Podčetrtek: Športna dvorana Podčetrtek, gledalcev 200, sodniki: Nedović, Česen (oba Kranj), E. Javor (Ljubljana).
Terme Olimia: Švigelj 5 (3:6), Buda 3 (3:4), Štruc 14 (1:1), Cerkovnik 12 (4:7), Pešič 9, Trupaj 1 (1:2), Julević 7 (1:2), Janc 17 (1:1).
Helios Suns: Curry 11 (1:1), Lelić 2 (2:2), Remekun 16 (4:6), Atanacković 14 (6:7), Močnik 2, Kyzlink 16, Casey 10, Bolčina 4.
Prosti meti: Terme Olimia 14:23, Helios Suns 13:16.
Met za tri točke: Terme Olimia 10:29 (Janc 4, Štruc in Pešič 3), Helios Suns 6:19 (Kyzlink 4, Atanacković 2).
Osebne napake: Terme Olimia 20, Helios Suns 21.
Pet osebnih: /.

Košarkarji Helios Suns so prekinili niz treh porazov v dveh različnih tekmovanjih. Po dveh neuspehih v ligi prvakov ter v prejšnjem krogu lige Nova KBM so v Podčetrteku premagali novinca v prvoligaški druščini. Za Terme Olimia je to četrta zaporedna ničla.

Helios je takoj prevzel pobudo, v 11. minuti je vodil za 11 točk, vendar popustil in Podčetrtčani so se približali na štiri točke (21:25), v 16. pa izid poravnali. Takšen je bil tudi izid ob velikem odmoru.

Domači so tekmece presenetili z odličnim začetkom drugega polčasa, delnim izidom 7:0 in vodstvom 43:36 v 33. minuti. Z enako mero so odgovorili gosti, le da z delnim izidom 8:0. Do konca četrtine so Suns stvari spet postavili na svoje mesto, zadnjih 10 minut so začeli s prednostjo 10 točk. Hitro so izbranci Jakše Vulića prišli še do nekaj višje prednosti, ki so jo do konca zadržali brez večjih težav.

V šestem krogu 12. novembra bodo Podčetrtani gostovali v Laškem, Domžalčane pa doma čaka obračun z zadnjeuvrščenim LTH Castings.

Boris Zrinski, trener Term Olimia Podčetrtka: "Z večjim delom srečanja smo lahko zadovoljni, saj smo pošteno namučili favorizirane goste. Žal smo na seznam poškodovanih igralcev dodali novo ime, saj se je na tem srečanju poškodoval Rene Žvan. Samo upamo lahko, da se nam pridruži že na naslednji tekmi."

Jakša Vulić, trener Helios Suns: "Razen zmage, je potrebno vse ostalo s tekme proti Termam Olimia Podčetrtku čim prej pozabiti. Spet smo igrali precej spremenljivo, dvakrat prišli do večje razlike, pa nato dopustili gostiteljem, da so se vrnili v igro. Kljub temu našim košarkarjem čestitam za zmago, po kateri misli že usmerjamo na torkovo domačo tekmo Lige prvakov proti Bakken bears."