15.05.2016 21:32:48

Zlatorog se je v polfinalu pridružil Krki

Košarkarji Zlatoroga so v drugi tekmi četrtfinala lige Nova KBM premagali LTH Castings s 77:74.

Ob Krki so se v polfinale lige Nova KBM že po dveh tekmah uvrstili tudi košarkarji Zlatoroga. V četrtfinalu so v dveh tekmah izločili LTH Castings; doma so zmagali za dvanajst točk, v Škofji Loki pa so bili boljši tesno s 77:74.

Gostje so po tesni prvi četrtini, ki jo je škofjeloška ekipa dobila za točko, nekoliko odlepili v nadaljevanju. A prednost sedmih točk ob polčasu še ni zagotavljala povsem mirnega nadaljevanja, domači pa so se pred koncem še vrnili v igro in imeli še možnosti tudi za zmago, pa čeprav so Laščani dve minuti in pol pred koncem vodili za osem (71:63).

A dva koša Vlatka Čančarja in trojka Gezima Morine so pomenili, da je bilo na semaforju le še 69:71, do konca pa manj kot minuta. A so bili nato zbrani tudi gostje, Daniel Vujasinović pri prostih metih, Miha Vašl pa je tudi dosegel trojko in drugi udeleženec polfinala je bil odločen. Pri gostih je Goran Jurak ob koncu dobil nešportno osebno napako zaradi simuliranja prekrška.

Pri domačih je bil z 22 točkami najboljši Robert Abramovič, 16 jih je zbral Gezim Morina, eno manj pa ob osmih skokih Vlatko Čančar.

V ekipi zmagovalcev je bil nerešljiva uganka za tekmece Jamar Abrams s 24 točkami, zadel je štiri trojke, s po 12 sta mu najbolj pomagala Miha Vašl in Chris Booker.

Laščani se bodo v polfinalu, ki se prav tako igra na dve zmagi, srečali z zmagovalcem dvoboja med Unionom Olimpijo in aktualnim prvakom Tajfunom. V tej seriji bo odločala tretja tekma v torek v Ljubljani.

Aleksander Sekulić, trener LTH Castingsa:
"Pohvalil bi fante za novo dobro odigrano tekmo in odlično sezono. Jasno je, da smo se želeli prebiti v polfinale, a je bila nasprotna ekipa premočna. Ponosen sem na celotno ekipo, ki je na obeh tekmah tako zelo namučila Laščane, da so ti na obeh tekmah pokazati največ kar lahko. Za vsakega fanta posebej sem vesel, saj je prav vsak v tej sezoni napravil velik napredek. Zahvalil bi se tudi sponzorjem, predvsem LTH Castingsu in upravi kluba, ki nam je omogočila nemoteno delovanje skozi celotno sezono. Posebna zahvala tudi pomočniku Jaki Hladniku."

Aleš Pipan, trener Zlatoroga Laško:
"To je bila tekma, ki je ponovno zahtevala našo popolno osredotočenost. Njen potek je bil zanimiv do zadnje sirene. V zaključku so bili naši fantje dovolj osredotočeni, odigrali tako, kot je potrebno in zasluženo zmagali."

Prvi polfinalni tekmi sta na sporedu v soboto, 21. maja.

LTH Castings - Zlatorog 74:77 (22:21, 37:43, 55:63)

Škofja Loka: Dvorana Poden, gledalcev 350, sodniki: Krejić (Kranj), Vučković (Maribor), Grbić (Ljubljana).
LTH Castings: Rebec 4 (1:2), Čančar 15 (4:5), Abramovič 22, Habat 2, Akodo 1, Radulović 14 (4:4), Morina 16 (3:7).
Zlatorog: Jurak 10 (3:4), Barič 2, Booker 12 (3:3), Krušič 4, Vašl 12, Abrams 24 (4:4), Vujasinović 7 (2:2), Đekić 3 (1:2), Čebašek 3 (1:2).
Prosti meti: LTH Castings 13:20, Zlatorog 14:17.
Met za tri točke: LTH Castings 9:23 (Abramovič 4, Morina 3, Rebec, Čančar), Zlatorog 9:28 (Abrams 4, Vašl 2, Booker, Jurak, Vujasinovič).
Osebne napake: LTH Castings 25, Zlatorog 26.
Pet osebnih: Abrams (38.), Jurak (40.).