07.05.2016 22:46:29

Košarka: Tajfun precej boljši od Rogaške

ALESFEVZER.COM

Košarkarji Tajfuna so v 10. krogu lige Nova KBM za prvaka premagali Rogaško, košarkarji Krke pa so v premagali Union Olimpijo z 82:71.

Union Olimpija - Krka 71:82 (16:16, 35:32, 50:56)

Košarkarji Krke so v 10. krogu lige Nova KBM za prvaka premagali Union Olimpijo z 82:71 (16:16, 32:35, 56:50).

Košarkarji Krke so v derbiju kroga premagali Union Olimpijo in so tako na pragu osvojitve prvega mesta po rednem delu, ki prinaša prednost domače dvorane vse do finala, hkrati pa zagotavlja mesto v regionalnem tekmovanju v prihodnji sezoni. Za Novomeščane je to šele prva zmaga nad Ljubljančani v tej sezoni; izgubili so obe tekmi v ligi Aba ter prvo v ligi za prvaka sredi aprila v Novem mestu.

Krka - prvo mesto lahko izgubi le, če Zlatorog v nedeljo premaga Helios Suns s 60 točkami prednosti - se bo v četrtfinalu pomerila s Šenčurjem Gorenjsko gradbeno družbo, Union Olimpija, ki je doživela tretji zaporedni poraz, pa lahko osvoji tretje mesto (če Zlatorog premaga Helios Suns) ali četrto, če Domžalčani zmagajo v Laškem. Njena potencialna tekmeca v četrtfinalu, ki se začne v sredo, sta Tajfun ali Rogaška.

Krka je zasluženo prišla do sedme zmage, tako da bo šesto leto zapored vstopila v izločilne boje s prvega štartnega položaja. V Tivoliju je bila zlasti v drugem polčasu boljši tekmec, bolj motivirana in natančna. Hitro je prišla do prednosti in nato uspešno odbila vse napade zeleno-belih iz Ljubljane. Nazadnje tri minute pred koncem, ko so se domači približali na 66:70.

Pri Krki so trije igralci dosegli več točk kot najboljši strelec pri Unionu Olimpiji Dawan Robinson (15). Jure Lalić je zbral 20 točk (9 skokov), Matic Rebec 18 (5 podaj), Stefan Sinovec 18, Ive Ivanov pa jih je dosegel 15.
Državni prvaki iz Šentjurja so v ponovitvi lanskega finala premagali Rogaško in vpisali drugo zmago v ligi Nova KBM za prvaka. Gre bolj za prestižni dve točki, saj se Tajfun z njima ni odlepil od zadnjega mesta v skupini in se bo v četrtfinalu na dve zmagi pomeril s tretjeuvrščeno ekipo. Tudi Rogaška s porazom ni veliko izgubila; ostala je na petem mestu, kar pomeni, da jo od srede dalje čaka dvoboj s četrtouvrščeno ekipo.

Rogaška - Tajfun 64:83(10:22, 26:42, 45:66).

Tekmece bosta Tajfun in Rogaška dobila po preostalih dveh tekmah zadnjega kroga. Danes je na sporedu derbi med Unionom Olimpijo in Krko, v nedeljo ob 19. uri pa še obračun Zlatorog - Helios Suns.

V četrtfinale bodo samozavestneje vstopili Šentjurčani, ki so v zadnjih treh krogih zabeležili dve zmagi. Rogaška na drugi strani je v ligi za prvaka razočarala. Potem ko je v prvem delu v šestnajstih tekmah doživela le en poraz, je drugi del končala z razmerjem 4-6. Hkrati se je na zadnji tekmi poškodoval njen prvi skakalec in eden od ključnih mož v zasedbi Damjana Novakovića Cory Remekun.

Sicer pa je Tajfun tekmo dobil nadvse zasluženo in suvereno. Vodil je od prve do zadnje minute, najvišjo prednost pa je dosegel v zadnji četrtini, ko je semafor kazal 24 točk razlike (52:76). Trener Šentjurja Dejan Mihevc je imel tokrat razigrano zasedbo, ki se je izkazala z kolektivno igro. Šest igralcev je doseglo več kot deset točk. Terell Parks je 14 točkam dodal 12 skokov, Domen Bratož pa je imel 10 točk in 11 podaj.