27.05.2024 04:38:40

Lukaaaa!!! Kakšna norišnica v Dallasu, ne boste verjeli, kaj počnejo Dončić in soigralci! (video)

Dallas je prišel do zmage tudi na tretji tekmi finala zahodne konference lige NBA.

Finale zahodne konference se je preselilo v Dallas, kjer so Luka Dončić in soigralci gostili košarkarje Minnesote. Tudi na tretji tekmi ni manjkalo drame v zaključku tekme, še enkrat več pa se je ta končala po željah navijačev Dallasa.

Mavericksi so po napeti končnici slavili s 116:107, največ točk na tekmi pa sta dosegla slovenski as in Kyrie Irving, in sicer 33. Dončić je v dobrih 41 minutah v statistiko vpisal še 7 skokov, 5 podaj, blokado in kar 5 ukradenih žog, iz igre je metal 10:20 (za tri 5:11, za dve 5:9, prosti meti 8:10), Irving pa je prav tako 33 točkam dodal še 3 skoke, 4 podaje in ukradeno žogo.

Dallas se je v manjših težavah znašel v tretji četrtini, ki jo je izgubil z osmimi točkami razlike, v obrambi pa se je še kako poznala odsotnost novinca Derecka Livelyja II. Slednji je moral po poškodbi na začetku druge četrtine zapustiti tekmo, na parket pa se ni več vrnil.