05.02.2022 08:21:53

Ob zmagi Dallasa BRUTALNO NORE številke Luka DONČIĆA, medtem ko je kandidat za MVP v Dallasu ...

Košarkarji Dallas Mavericks so v ligi NBA po dveh porazih znova zmagali.

Na domačem igrišču so premagali Philadelphio 76ers s 107:98. Slovenski zvezdnik Luka Dončić je bil prvo ime tekme s trojnim dvojčkom, dosegel je 33 točk, 15 podaj in 13 skokov. Pri gostih je Joel Embiid, kandidat za MVP-ja, tekmo končal s 27 točkami, 13 skoki in štiri podajami.

Po tej prekinitvi domačim košarkarjem met ni stekel. Prvo četrtino so končali z devetimi točkami minusa, podoben zaostanek pa so imeli tudi ob polčasu, v katerem sta prednjačila Dončić pri domačih, v tem delu je zbral 15 točk, sedem podaj in pet skokov, ter Embiid pri gostih, ki je prevladoval pod obročema ter dotlej zbral 18 točk, devet skokov in tri podaje.

Na krilih Dončića in boljše obrambe so se gostitelji v tretji četrtini približali zgolj na tri točke, prav Dončić pa je nato s tako imenovanim "floaterjem" in dodatnim prostim metom izid izenačil na 76:76 ter nato s podajo Reggieju Bullocku poskrbel še za vodstvo z 79:76.

Po tretji četrtini, v kateri je Dončić, ki je navijače na noge dvigal tudi z zabijanji, že prišel do svojega osmega trojnega dvojčka sezone in skupno že 44. (deseti na večni lestvici), so domači vodili s 85:78.

V zadnjem delu so gosti naredili delni izid 11:0 in prišli do novega vodstva, a so domači kmalu vrnili s podobno mero in sami prešli v novo vodstvo, ki ga nato niso več izpustili iz rok.

Dončić, ki so ga navijači nagradili z vzkliki MVP, MVP (najkoristnejši igralec), je tako četrto tekmo zapored dosegel vsaj 30 točk, kar je izenačen njegov najdaljši niz.

Sicer pa so Charlotte Hornets doma izgubili proti Cleveland Cavaliers s 101:102, slednjim je zmago s prostima metoma 1,2 sekunde pred koncem prinesel Kevin Love, ki je sicer prispeval 25 točk. Njegov soigralec Jarrett Allen je bil prvo ime tekme z zanj rekordnimi 29 točkami in 22 skoki.

Detroit Pistons so klonili pred Boston Celtics s 93:102, Indiana Pacers pa proti Chicago Bulls s 115:122, čeprav je Caris LeVert za prve dosegel kar 42 točk, a pri zmagovalcih je izvrstno partijo odigral tudi center Nikola Vučević, ki je 36 točkam (met 16-21) dodal 17 skokov. Toronto Raptors so tudi po zaslugi 33 točk Pascala Siakama s 125:114 odpravili Atlanta Hawks,

San Antonio Spurs so s 131:106 ugnali Houston Rockets, Utah Jazz, četrta ekipa zahodne konference, pa s 125:102 Brooklyn Nets. Denver Nuggets so brez poškodovanega Vlatka Čančarja izgubili proti New Orleans Pelicans s 105:113, čeprav je Nikola Jokić tekmo končal s 25 točkami, 12 skoki in devetimi podajami, Portland Trail Blazers pa proti Oklahoma City Thunder s 93:96.