25.03.2021 07:15:21

Kaj so mu naredili?! DONČIĆ tokrat neprepoznaven, je bilo krivo dogajanje v hotelski sobi?! (video)

Košarkarsko moštvo Dallas Mavericks je v severnoameriški ligi NBA zanesljivo ugnalo ekipo Minnesota Timberwolves s 128:105 in na lestvici pridobilo eno mesto. Visoka zmaga je prišla kljub ta večer ne ravno razpoloženemu slovenskemu zvezdniku Luki Dončiću.

Dvaindvajsetletni Ljubljančan se je na koncu ustavil pri 15 točkah, dodal pa je še štiri podaje in štiri skoke. Iz igre je zadel 6 od 16 metov (2/9 za tri), prvega šele ob koncu prvega polčasa. V statistiko je v 27:03 minute na parketu vpisal še po eno blokado in ukradeno žogo.

Dallas je kljub slabšemu strelskemu izkupičku Dončića, le dvakrat v sezoni je dosegel manj točk, zanesljivo vpisal 23. zmago v sezoni. Ob 19 porazih jih to zdaj uvršča na sedmo mesto zahodne konference pred San Antonio Spurs (22-19). Ob novem uspehu moštva iz Teksasa sta se točkovno najbolj izkazala Kristaps Porzingis z 29 in Tim Hardaway mlajši z 21 točkami. Pri domačih, ki ostajajo najslabše moštvo lige NBA, je bil z 29 točkami najbolj učinkovit novinec Anthony Edwards. Mnogi navijači Dallasa so se po koncu tekme spraševali, ali je bilo za Dončićevo slabšo predstavo krivo dogajanje v njegovi hotelski sobi. Slovenski zvezdnik je namreč pred tekmo objavil posnetek, da mu curlja iz stropa in da sploh ne more počivati.

Na parketu je bil to noč od Slovencev tudi Vlatko Čančar, ki pa je z Denver Nuggets (26-18) doživel presenetljiv in visok poraz proti Toronto Raptors (18-26) s 111:135. Slovenski košarkar je igral 6:44 minute, dosegel pa je tri točke in prispeval še eno podajo. Pri Torontu je najbolj izstopal Pascal Siakam s 27 točkami, OG Anunoby in Norman Powell pa sta prispevala 23 oz. 22 točk. Pri Denverju sta Nikola Jokić in Jamal Murray dosegla 20 točk.

V noči s četrtka na petek bo od moštev s slovenskimi košarkarji igral Miami Heat (22-22). Tekmeci bodo Portland Trail Blazers (25-18).