17.11.2019 06:29:23

Ufff, kaj so mu počeli! Rekordni Dončić ponižal PRVAKE, čeprav so ga 'tepli' z vseh strani ... (video)

Luka Dončić je bil spet prvo ime obračuna, tokrat pa je Dallas na kolena spravil prvake.

Luka Dončić je tokrat v severnoameriški ligi NBA z Dallas Mavericks v domači dvorani gostil prvake Toronto Raptors, slovenski košarkarski zvezdnik pa je s 26 točkami in 15 skoki poskrbel, da je zmaga (110:102) ostala doma. Dončić je devet točk dosegel v zadnji četrtini, ko se je lomila tekma, zadel je tudi vseh sedem prostih metov v tem delu igre.

Dončić, prvi strelec domače ekipe, je skupno iz 19 poskusov zadel 15 prostih metov, kar je njegov najboljši tovrsten izkupiček kariere.

Skupno je 20-letni Slovenec s povprečjem 28,7 točke na tekmo peti najboljši strelec prvenstva NBA.

Delon Wright je k zmagi dodal 15 točk, Kristaps Porzingis pa 20 točk in 15 skokov.

Pri Torontu je bil prvi strelec Norman Powell s 26 točkami, vključno s 13 v zadnji četrtini, Fred VanVleet je dosegel 25 točk, Pascal Siakam pa 15.

Dallas je tako prišel do svoje 7. zmage na 12 tekmah, s katero se je še utrdil na mestih, ki vodijo v končnico. A sezona je še dolga, moštvo iz Teksasa bo potrebovalo še kar nekaj tekem, da izpolni zastavljeni cilj in se uvrsti med najboljših osem ekip v svoji konferenci.

Košarkarji Dallasa bodo drugo od štirih zaporednih tekem v domači dvorani odigrali v ponedeljek proti San Antoniu.