10.02.2019 23:30:27

SLOVENSKI PRAZNIK V DALLASU USPEL, da bolj ne bi mogel! Sijajni Luka eden od glavnih junakov zmage Teličkov! (video)

Luka Dončić
Luka Dončić

Kakšen preobrat Dallasa!

Kazalo je, da bo to slovenski praznik v Dallasu z napako. Luka je bil soliden, Dallas je pred zadnjo četrtino zaostajal z 78:92. Toda potem je na sceno stopil on. Luka Dončić!

Slovenski čudežni deček je bil skupaj s Timom Hardawayjem Jr. v zadnji četrtini gonilna sila teličkov, da so jo ti dobili s 24:9 in po dramatični končnici vpisali zmago s 102:101. Portland iz igre ni zadel več kot deset minut zadnje četrtine!

Dončić pa je bil sijajen. Na koncu se je ustavil pri 28 točkah, 9 skokih in 6 podajah in bil spet najzaslužnejši za 26. zmago Dallasa v sezoni, po kateri ostajajo Mavsi v igri za končnico. Ko je bilo treba, je zadeval, tista zadnja dva zgrešena meta pa bosta šla hitro v pozabo, navsezadnje je prej zadel za zmago, potem ko na drugi strani priložnosti v izdihljajih ni izkoristil najboljši posameznik gostov Damian Lillard. V zadnji četrtini je Dončić dosegel kar 13 točk. Je treba še kaj dodati?