liz
30.10.2014 08:18:20

Goran Dragić: Zadeli smo kar 16 trojk? (video)

Brata Dragić in Beno Udrih so prvo tekmo nove sezone lige NBA končali z zmago.

Phoenix je pred svojimi gledalci s 119:99 ugnal Los Angeles Lakers. Gogi je v 26 minutah k zmagi prispeval 18 točk, njegovega brata Zorana pa ni bilo v ekipi.

Starejši izmed bratov Dragić je bil tretji strelec svojega moštva. Več točk sta dosegla Isaiah Thomas (23) in Marcus Morris (21). Gogi je prispeval še pet skokov in dve podaji. "Veste, vedno iščemo tistega, ki je v danem trenutku najbolj vroč, in žogo damo njemu. Seveda iščemo igralca, ki je tudi v najboljši poziciji," je po dvoboju, v katerem so Sonca zadela kar 16 trojk iz 32 poskusov (Gogi je vrgel dvakrat in obakrat zgrešil), povedal Goran. "Dosegli smo 16 trojk? To je pa res dobro. Upam, da nam bo tako šlo tudi v prihodnje, saj je to zelo pomembno za nas. Imeli smo precej dokaj odprtih metov, zato pa smo tudi tolikokrat zadeli," je končal slovenski reprezentant.

Pri gostih je največ točk prispeval Kobe Bryant - 31.

Z zmago so parket zapustili tudi Beno Udrih in njegovi kolegi, zadovoljstvo v Memphisu pa je bilo toliko večje, ker uvodne tekme niso dobili vse od leta 2000.

Tokrat so vodili praktično vso tekmo, toda gostje so jih ves čas lovili in v zadnji četrtini celo povedli s 87:85. Predvsem po zaslugi Zacha Randolpha pa so se domači vendarle vrnili na stare tirnice in prišli do zmage.

Randolph je dosegel 25 točk, zbral tudi 13 skokov, še učinkovitejši pa je bil Španec Marc Gasol, ki je k zmagi prispeval 32 točk, kar je njegov osebni rekord v NBA. Udrih je igral 14 minut, v statistiko pa vpisal dve točki, skok in asistenco.