07.09.2016 22:07:20

Košarkarji tudi po Ukrajini ostajajo neporaženi

Slovenska košarkarska reprezentanca je tudi po derbiju skupine E z Ukrajino ohranila stoodstotni izkupiček v kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2017. V Celju je zmagala s 84:77 (23:15, 48:39, 72:56).

Košarkarji Slovenije so uspešno preskočili tudi najtežjo oviro v dosedanjem delu kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2017. V Celju so premagali Ukrajino s 84:77.

Slovenija je potrdila vlogo favorita in nadaljuje v začrtani smeri do eurobasketa 2017, ki bo potekal naslednji september v štirih državah. Po polovici kvalifikacij ima stoodstotni izkupiček in je glede na to, da se na prvenstvo uvrstijo zmagovalke sedmih skupin ter še štiri najboljše drugouvrščene, v odličnem položaju, da si trinajstič v nizu zagotovi udeležbo na prvenstvu Stare celine.

Varovanci selektorja Igorja Kokoškova imajo do konca kvalifikacij še tri tekme od tega dve v gosteh. Že v soboto bodo gostovali v Mitrovici na Kosovu, naslednjo sredo bodo v Stožicah gostili Bolgarijo, 17. septembra pa jih čaka še gostovanje v Ukrajini.

Dvoboj neporaženih zasedb v skupini E si je v dvorani Zlatorog v Celju ogledalo tritisoč gledalcev, ki so videli najboljšo predstavo Slovenije v teh kvalifikacijah.

Že od samega začetka je Slovenija moč usmerila v obrambo in preko nje gradila igro. Uvodne minute so bile izenačene, ko sta zadevo v svoje roke prevzela brata Dragić, pa se je rezultat začel nagibati na domačo stran. Zoran Dragić je v prvem polčasu dosegel 17 točk (met iz igre 6:10), tri leta starejši Goran pa je razigraval soigralce. Posledično je prednost v 16. minuti prvič dosegla dvomestno številko (34:23), na veliki odmor pa sta ekipi odšli z rezultatom 48:39.

slovenija ukrajina

Drugi polčas je potrdil prevlado Slovenije. Obramba je bila ključ do uspeha, dobra igra v napadu pa je dodala piko na i. Zoran Dragić je nadaljeval svojo življenjsko predstavo v državnem dresu, s pomočjo točk Gašperja Vidmarja in Jake Klobučarja pa je prednost pred zadnjimi desetimi minutami narasla na 72:56.

V zadnji četrtini je Slovenija dokazala, da zna zadržati prednost. Na prejšnji tekmi v Bolgariji temu ni bilo tako, tokrat pa so motivirani izbranci Igorja Kokoškova do konca nadaljevali z nepopustljivo obrambo in zanesljivo prišli do zmage. Končna razlika je pomembna tudi z vidika, da se bosta najverjetneje ti dve ekipi v zadnjem krogu udarili za končno prvo mesto.

Zoran Dragić je bil z 28 točkami prvi strelec tekme (met iz igre 8:14, 7 skokov). Dvanajst točk je dodal Klemen Prepelič, enajst jih je dodal Gašper Vidmar (6 skokov), deset pa Jaka Klobučar (met iz igre 4:6). Goran Dragić je dosegel tri točke in imel enajst podaj ter sedem izgubljenih žog.

Slovenija - Ukrajina 84:77 (23:15, 48:39, 72:56)
* Dvorana Zlatorog, gledalcev 3000, sodniki: Cortes (Španija), Liszka (Poljska), Maestre (Francija).

* Slovenija: G. Dragić 3 (1:2), Prepelič 12 (2:2), Murić 7, Blažič 6, Z. Dragić 28 (10:15), Vidmar 11 (1:5), Omić 4 (0:4), Klobučar 10 (1:2).
* Ukrajina: Lukašov 14, Fesenko 10 (2:2), Ovterčenko 9 (1:1), Lipovij 6, Kornijenko 6 (4:4), Bobrov 7 (1:2), Kravcov 4 (4:8), Riabčuk 8.
* Prosti meti: Slovenija 15:30, Ukrajina 17:23.
* Met za tri točke: Slovenija 6:19 (Prepelič 2, Z. Dragić 2, Murić, Klobučar), Ukrajina 6:19 (Lukašov 2, Riabčuk 2, Mišula 2).
* Osebne napake: Slovenija 23, Ukrajina 24.
* Pet osebnih: Bobrov (40.).