22.12.2016 09:29:12

Memphis na krilih Gasola premočan za Detroit

Moštvo lige NBA Detroit Pistons je v noči na četrtek doma izgubilo proti Memphis Grizzlies s 86:98. Slovenski košarkar Beno Udrih po odločitvi trenerja za Detroit tokrat ni zaigral. Za Detroit sta po 18 točk dosegla Reggie Jackson in Jon Leuer, prvi strelec Memphisa je bil z 38 točkami Marc Gasol.

Detroit tokrat ni našel recepta, kako zaustaviti Memphis, oziroma natančneje njihovega najbolj razpoloženega strelca Marca Gasola. Kapetan je z 38 točkami izenačil rekord kariere NBA, iz igre je metal 14-17 in tako v večji meri sam prekinil negativni niz treh porazov Memphisa.

"V bistvu mi vrhunci kariere ne pomenijo veliko, zame so to namreč samo številke. Številke pa same po sebi ne povedo celotne zgodbe, kažejo namreč le del nje," je po tekmi dejal španski orjak Gasol. Memphis je namreč na zadnjih treh tekmah proti Sacramentu, Utahu in Bostonu izgubil, zato je bilo še toliko bolj pomembno, da je tokrat prišel do zmage.

Gasol je v tretji četrtini dosegel 14 točk, s čimer so grizliji pobegnili na +18, uspešen pa je bil tudi proti koncu, ko je izsilil prosta meta in bil prav tako uspešen.

Sinoči je bil razpoložen tudi vodilni košarkar lige Russell Westbrook, ki je ob zmagi Oklahome City Thunder s 121:110 nad New Orleans Pelicans prispeval kar 42 točk. Poleg 42 točk je nanizal še deset ujetih žog in sedem podaj. Rezervni igralec Alex Abrines, ki prvo leto igra v NBA, je svojih 12 točk od rekordnih 18 dosegel v zadnji četrtini, tekmo pa končal s petimi trojkami.

"Bil je eden tistih dni, ko imaš preprosto občutek, da je obroč večji kot je v resnici. Preprosto vse je letelo v koš," je po tekmi dejal Španec Abrines.

V Phoenixu je James Harden dosegel 27 točk in dodal še 14 podaj, Houston Rockets so v gosteh s 125:111 premagali Phoenix Suns.

V ostalih tekmah so Cleveland Cavaliers s 113:102 premagali Milwaukee Bucks, Atlanta Hawks so s 84:92 izgubili proti Minnesota Timberwolves, Chicago Bulls pa s 97:107 proti Washington Wizards. Utah Jazz so s 93:94 klonili proti Sacramento Kings, Portland Trail Blazers pa s 95:96 proti Dallas Mavericks.