03.02.2016 22:52:12

V Stožicah je pokleknil sloviti Maccabi

Košarkarji Uniona Olimpije so v 5. krogu 2. dela evropskega pokala premagali Maccabi iz Tel Aviva s 73:66.

Košarkarji Uniona Olimpije so se na najlepši način poslovili od domače publike v evropskem pokalu. S 73:66 so premagali sloviti Maccabi iz Tel Aviva, šestkratnega evropskega prvaka.

Za Ljubljančane je to prva zmaga v drugem delu tekmovanja in ji ne daje več možnosti za napredovanje, vseeno pa je dobrodošla tako z vidika ugleda kot motivacije pred veliko pomembnejšimi obračuni, ki jih čakajo v nadaljevanju sezone. Najprej v ligi Aba, sredi februarja v pokalu Spar in nato v državnem prvenstvu.

Zmaga varovancev trenerja Gašperja Potočnika je povsem zaslužena. Bili so boljši praktično vseh štirideset minut. Gostje, ki so letos evropska tekmovanja začeli v evroligi, nato pa zdrsnili v evropski pokal, so vodili le na začetku, nato pa so domači prevzeli vajeti igre v svoje roke in jih suvereno držali vse do konca.

Najvišjo prednost so dosegli ob koncu druge četrtine (42:31), tudi v nadaljevanju, ko se je Maccabi približal le na točko zaostanka in ves čas dihal za ovratnik, pa so ohranili mirno kri. Čeprav zeleno-beli niso blesteli z meti z razdalje, pa so imeli dovolj razpoloženih igralcev za uspešen boj.

Že v prvem polčasu se jih je devet vpisalo med strelce, na koncu pa sta izstopala Sava Lešić s 16 točkami in Ronalds Zakis s 13. Visoko oceno si zaslužijo praktično vsi; le Vlatko Čančar se ni vpisal med strelce, v igro pa nista vstopila Luka Rupnik in Željko Zagorac. Navkljub zmagi se bo Union Olimpija od evropskega pokala poslovila naslednji teden na gostovanju pri Unicsu v Kazanu.

Ljubljana - Dvorana Stožice, gledalcev 4000, sodniki: Papapetrou (Grčija), Halliko (Estonija), Ovinov (Rusija).
Union Olimpija: Wright 6, Robinson 6 (2:2), Hrovat 6, Mesiček 7, Vučetić 4 (2:2), Lapornik 10 (1:2), Lešić 16 (4:4), Mahkovic 5 (3:3), Zakis 13 (1:3).
Maccabi Tel Aviv: Millsap 4 (0:2), Yivzori 6, Segev 4, Pnini 2, Landesberg 8 (2:2), Ofoegbu 14 (4:4), Rochestie 8 (3:4), Mekel 20 (5:6).
Prosti meti: Union Olimpija 13:16, Maccabi Tel Aviv 14:18.
Met za tri točke: Union Olimpija 2:16 (Lapornik, Mesiček), Maccabi Tel Aviv 6:26 (Yivzori 2, Ofoegbu 2, Rochestie, Mekel).
Osebne napake: Union Olimpija 22, Maccabi Tel Aviv 22.