muk
30.01.2016 08:46:09

Bitka za LA s pričakovanim koncem

V noči na soboto je bilo v najmočnejši košarkarski ligi odigranih devet srečanj, med drugim tudi mestni derbi v Los Angelesu.

Bitka za mesto angelov se je razpletla po pričakovanjih, s še eno zmago mlajšega brata. Clippersi so mestni derbi dobili devetič zapored, Jezerniki pa nizajo porazi in ostajajo zacementirani na dnu lestvice. Mestni obračun je bil sicer malce osiromašen, Jezerniki so namreč nastopili brez Kobea Bryanta, Clippersi pa brez Blakea Griffina, na koncu pa je bil s 27 točkami prvi strelec tekme Chris Paul.

"Slovenski" Miami Heat je na gostovanju premagala Milwaukee s 107:103 in zabeležil tretjo zmago v nizu. Goran Dragić je v 32 minutah dosegel 12 točk, osem podaj in en skok, njegov soigralec Beno Udrih pa v 16 minutah pet točk, dve podaji in skok.

Znova je kar zajetno minutažo dobil tudi Saša Vujačić v dresu New Yorka, ki je premagal Phoenix s 102:84. Slovenec je igral 22 minut, a ob slabem metu iz igre 3:9 dosegel sedem točk, ob tem pa imel še dva skoka, podajo in dve ukradeni žogi. New York, ki je prekinil niz štirih porazov, je trenutno na devetem mestu vzhodne konference, tik za mesti, ki vodijo v končnico.