02.01.2016 21:11:45

Ljubljansko zmagoslavje v dolenjski prestolnici

Košarkarji Uniona Olimpije so v 18. krogu lige Aba premagali Krko z 59:55 (6:16, 26:31, 47:46).

Košarkarji Uniona Olimpije so uspešno vstopili v novo leto. Po več kot dveh sezonah so zmagali na terenu najhujšega tekmeca v Sloveniji. Krko so v dvorani Leona Štuklja premagali z 59:55 in tako vpisali sedmo zmago v ligi Aba, ki jih je vsaj začasno dvignila z dna razpredelnice. Za Ljubljančane je to šele tretja zmaga v zadnjih enajstih tekmah v ligi Aba.

Krka je razočarala. Po odličnem začetku tekme je v nadaljevanju pobudo prepustil gostom in tako doživela drugi zaporedni poraz, skupno desetega v osemnajstih krogih.

Gostje iz Ljubljane so se v vodstvo prebili šele v drugem polčasu, a ga nato uspešno branili vse do konca. Krka je bila vseskozi na nekaj točkah zaostanka, dokončno pa se je od zmage poslovila v zadnji minuti, ko je prvi strelec tekme Sava Lešić (15 točk) s črte prostih metov zadel za 59:55. Ekipi sta v zadnjih petih minutah skupaj dosegli le sedem točk (52:55).

Obe ekipi sredi tedna čaka nastop v Evropi - Krko pot na Finsko v pokalu Fiba, Union Olimpijo pa gostovanje v Tel Avivu pri slovitem Maccabi v evropskem pokalu. V 18. krogu lige Aba bo Krka gostovala pri Metalcu (9. 2.), Ljubljančani pa bodo gostili Crveno zvezdo (11. 2.).

Krka - Union Olimpija 55:59 (16:6, 31:26, 46:47)

Novo mesto - Dvorana Leon Štukelj, gledalcev 1500, sodniki: Radović, Perlić (oba Hrvaška), Dragojević (Črna gora).
Krka: Rebec 6 (2:2), Tratnik 2, Sinovec 6, Rojc 3, Lalić 10 (2:4), Mulalić 14 (4:5), Dimec 5 (1:2), Lapornik 9 (4:4).
Union Olimpija: Wright 10, Hrovat 8 (4:6), Lapornik 14 (4:6), Lešić 15 (2:2), Zagorac 9 (2:2), Zakis 3 (1:6).
Prosti meti: Krka 13:17, Union Olimpija 13:22.
Met za tri točke: Krka 6:22 (Sinovec 2, Mulalić 2, Lapornik, Rojc), Union Olimpija 4:13 (Lapornik 2, Lešić, Zagorac).
Osebne napake: Krka 24, Union Olimpija 19.