26.12.2015 21:18:05

Poraz Krke, usodna tretja četrtina

liga ABA

Košarkarji Krke so doživeli deveti poraz v ligi Aba, prvega po dveh zaporednih zmagah. Na gostovanju pri Cedeviti so izgubili s 60:70. Za Zagrebčane je to bila jubilejna deseta zmaga v nizu v regionalnem tekmovanju.

Novomeščani so se hrabro zoperstavili ekipi, ki so jo v dvorani Leona Štuklja premagali za osem točk. V prvem polčasu so bili enakovreden tekmec, razliko pa so gostitelji naredili v tretji četrtini, v kateri je Krka dosegla le deset točk. Tako je Cedevita pred zadnjimi desetimi minutami vodila s 55:45 in v nadaljevanju suvereno potrdila novi dve točki za izkupiček 14-3.

Trener Krke Iva Velić je v igro poslal vseh dvanajst igralcev, le Ive Ivanov in Matej Rojc se nista vpisala med strelce, manjkal pa je Luka Lapornik zaradi zvina gležnja. Največ točk sta zbrala Mirko Mulalić (12, trojke 3:6) in Stefan Sinovec (11, trojke 3:7, 4 skoke, 3 podaje).

Liga Aba se bo nadaljevala takoj po novem letu. Novomeščani bodo 2. januarja gostili Union Olimpijo, 6. januarja pa jih čaka še gostovanje na Finskem v okviru drugega dela pokala Fiba.

Cedevita - Krka 70:60 (19:16, 37:35, 55:45)
* Zagreb, dvorana Trnsko, gledalcev 1000, sodniki: Jovčić, Obrknežević, J. Juras (vsi Srbija).
* Cedevita: Pullen 16 (4:4), White 6, Babić 4, Žganec 1 (1:2), Walker 2 (2:2), Musa 9 (2:2), Bilan 12 (2:6), Gordić 3 (3:4), Žorić 15 (5:5), Arapović 2.
* Krka: Rebec 5, Tratnik 8, Sinovec 11, Lalić 10, Tomić 6 (4:4), Mulalić 12 (1:2), Kastrati 2 (0:1), Dimec 2, Polutak 2, Ritlop 2 (2:2).
* Prosti meti: Cedevita 19:25, Krka 7:9.
* Met za tri točke: Cedevita 5:17 (Pullen 2, White 2, Musa), Krka 9:23 (Mulalić 3, Sinovec 3, Tratnik 2, Rebec).
* Osebne napake: Cedevita 17, Krka 23.