31.10.2015 21:20:51

Dolenjci goste strli v zadnjih minutah

Nikola Miljković

Košarkarji Krke so v 8. krogu lige Aba premagali MZT Skopje z 72:68 (10:14, 29:37, 53:49).

Košarkarji Krke so zabeležili drugo zaporedno zmago v ligi Aba, skupaj z uvodnim nastopom v pokalu Fiba proti Portu tretjo v nizu. Z njo so se pridružili ekipam s sredine razpredelnice, ki imajo po osmih krogih petdesetodstotni izkupiček.

Novomeščani so skopski MZT strli v drugem polčasu, ki so ga dobili s 43:31. Pred tem so bili gostje trdno v sedlu in si že pred odmorom priigrali dvomestno prednost. Krka jih je ujela v 24. minuti, ko je prvič na tekmi povedla (38:37), vodstva pa nato praktično ni izpustila več iz rok.

Odločitev o zmagovalcu je padla v zadnjih štirih minutah. Pri izenačenju na 62 je najprej zadel Ive Ivanov, nato je trojko dodal Mirko Mulalić, delni izid 7:0 pa je dopolnil Dušan Katnić z dvema prostima metoma. Prednost je Krka ohranila do konca in zmage ni več postavila pod vprašaj.

Prvi igralec tekme je bil Jure Lalić z dvajsetimi točkami, po deset v vsakem polčasu. Po dvanajst sta jih dodala Ivanov in Katnić.

Krka - MZT Skopje 72:68 (10:14, 29:37, 53:49)
* Dvorana Leon Štukelj, gledalcev 600, sodniki: Vojinović, Glišić (oba Srbija), Perlić (Hrvaška).
* Krka: Tratnik 2, Ivanov 12 (2:2), Sinovec 8 (8:9), Rojc 8 (5:6), Lalić 20 (6:8), Katnić 12 (2:3), Mulalić 3, Dimec 7 (1:2).
* MZT Skopje: Sinadinović 3, Protić 3 (1:2), Ljubičić 9 (2:2), Mladenovski 2, Drenovac 8 (4:6), Bunić 7 (1:2), Stojanovski 9 (3:6), Mijatović 16 (4:4), Luković 11 (4:4).
* Prosti meti: Krka 24:30, MZT Skopje 19:26.
* Met za tri točke: Krka 4:16 (Katnić 2, Rojc, Mulalić), MZT Skopje 7:17 (Stojanovski 2, Mijatović 2, Sinadović, Ljubičić, Luković).
* Osebne napake: Krka 25, MZT Skopje 24.