22.03.2021 09:32:57

Liga IHL: Slavija Junior se je v FINALU pridružila Triglavu

Martin Metelko

V ligi IHL sta znana oba finalista.

Potem ko se je Triglav proti Celju v finale lige IHL uvrstil ekspresno po treh tekmah, so bile v bitki za drugega finalista dovolj štiri tekme.
Slavija Junior, ki je bila nižjepostavljena ekipa po rednem delu, je uspela v soboto na domačem ledu MK Bled, sicer pokalnega podprvaka, premagati še tretjič in se bo v prihodnje borila za prvo člansko klubsko lovoriko.

V Zalogu so domači odlično zaključili prvo tretjino in jo dobili z dvema goloma prednosti, toda v 35. minuti se je gorenjska ekipa z izenačenjem vrnila v igro. Pa le za kratek čas, Miha Berčič je v 37. minuti Slavijo Junior spet povedel v vodstvo, v tretji tretjini pa so varovanci Gorazda Reklja to s še dvema goloma samo še nadgradili.

Finale, v katerem bo imel Triglav prednost domačega igrišča, se bo začel v soboto v Kranju. Lovoriko bo dvignila ekipa, ki bo prva prišla do treh zmag.

Slavija Junior - MK Bled 5:2 (2:0, 1:2, 2:0)
Ljubljana – Dvorana v Zalogu. Brez gledalcev. Sodniki: Lešnjak, Javornik (oba Ljubljana) in Pagon (Hrušica).
Strelci: 1:0 Gorše (Beričič, Primar, 16.), 2:0 Orehek (Černe, 17.), 2:1 Rekar (Pazlar, 22.), 2:2 U. Podrekar (Pogačnik, 35., PP1), 3:2 Beričič (Gorše, 37.), 4:2 Humar (45.), 5:2 Gorše (Čampa, Sitar, 60., EN).
Kazenski streli: Slavija Junior 8 + 10 (Truden), MK Bled 2.
Opomba: Slavija Junior je serijo dobila s 3:1.