16.03.2015 20:28:42

Jokerit znižal zaostanek, Muršak z lepo podajo (video)

CSKA Jana Muršaka v polfinalu zahodne konference v zmagah še vedno vodi z 2:1.

Na sredini preteklega tedna so moštva v ligi KHL krenila v polfinalne dvoboje konferenc.

Moštvo Jana Muršaka, ki je v prvem krogu z metlo odpravilo Soči, je šele na svoji sedmi tekmi v končnici danes utrpelo prvi poraz.

Potem, ko je CSKA v četrtek in petek finski Jokerit v Moskvi odpravil s 3:2 in s 4:0, je moral na prvi tekmi na Finskem tekmecu, sicer enemu od novincev v tej sezoni razširjenega ruskega tekmovanja, pred več kot 13 tisoč navijači priznati poraz z 2:3.

Mariborčan je na tej tekmi prispeval podajo, v 36. minuti je asistiral za vodstvo z 1:0, ko je CSKA gol dosegel celo z igralcem manj. Jan je takrat plošček iz tretjine spretno spravil po ogradi in si s soigralcem priigral protinapad 2:o, katerega je po Muršakovi podaji s strelom v prazen gol odlično končal Simon Hjalmarsson.

To je bila Janova tretja točka v polfinalni seriji, prvi dve podaji je v statistiko vpisal ob zmagi s 4:0, ko je podal za vodstvo z 2:0 in s 3:0.

Četrta tekma polfinala je na sporedu v torek.