bk
24.10.2014 22:19:24

Disciplinska kazen igre za Jegliča

Danes je v ligi KHL Slovan prišel do nove zmage, Medveščak pa do novega poraza.

Zagrebčani (brez Marcela Rodmana v postavi) so se s porazom s 3:4 po kazenskih strelih nocoj poslovili od Nižnekamska in turneje, na katerih so štiri tekme odigrali v gosteh.

Pri hokejistih slovaškega predstavnika v razširjenem ruskem tekmovanju pa je bilo ravno obratno. V Toglijatiju so slavili eno najvišjih zmag v tej sezoni, ko so Lado ugnali s 6:2.

Naša napadalca se tokrat v strelsko statistiko nista vpisala, je pa Žiga Jeglič zato pustil večji pečat v kazenski.

Jegla je namreč moral še pred koncem 11. minute v slačilnico do konca tekme, saj si je zaradi (nenamernega) udarca s komolcem v glavo prislužil 5 + 20 minutno kazen. Žiga je do izključitve opravil štiri menjave oziroma na ledu je bil tri minute.

Rok Tičar je igral slabih 15 minuti in pol, dobil je šest od devetih sodniških metov in dvakrat ustrelil na gol.

V soboto se bo na led edini podal Jan Muršak, ki se bo s CSKA-jem boril proti Metalurgu.

Slovan bo znova igral šele v četrtek, ko v Bratislavo prihaja Novosibirsk, ki se bo pred tem, v torek ustavil že v Domu sportova.