13.04.2015 22:58:12

Deset golov v mreži Litovcev

HK Maribor

Mlada risi danes povsem ponižali Litvo.

Mlada slovenska reprezentanca je na drugi tekmi SP visoko odpravila vrstnike iz Litve.

Četa Roka Rojška je po umirjeni prvi tretjini, več pokazala v drugem delu, nato pa s kar sedmimi zadetki v zadnji tretjini poskrbela, da je še naprej v vlogi favorita za zmago na SP divizije 1B in napredek v divizijo više.

V torek imajo mladi risi v Mariboru prost dan, v sredo jih čaka boj z Avstrijo.

SLOVENIJA - LITVA  10:1 (0:0, 3:1, 7:0)

Maribor – Ledena dvorana Tabor. 670 gledalcev. Sodniki: Ibatulin (Kazahstan), Kaliada (Belorusija) in Van Der Acker (Belgija).
Strelci: 1:0 Jezovšek (21.), 2:0 Jezovšek (Simšič, 34., PP1), 2:1 Bogdziul (Krakauskas, 34.), 3:1 Jeklič (Glavič, Kuzman, 40., PP1), 4:1 Orehek (Simšič, 42.), 5:1 Jeklič (Čepon, 48., PP1), 6:1 Simšič (Kapel, 49.), 7:1 Jezovšek (Simšič, 53., SH1), 8:1 Jeklič (Čepon, Zorko, 56., PP2), 9:1 Jezovšek (Simšič, 57., PP2), 10:1 Glavič (Zorko, Ulamec, 59., PP2).
Kazenske minute: Slovenija 10 + 10 (Glavič), Litva 23 + 20.

SLOVENIJA: Vlahovič, Spreitzer; Čepon, Zorko, Drozg, Glavič, Jeklič; Mercina, Grahut, Jezovšek, Simšič, Orehek; Kuzman, Petek, Tomaževič, Markič, Potočnik; Zibelnik, Pangerc, Kapel, Ban, Ulamec. Selektor: Rok Rojšek