12.11.2016 22:57:30

Jeseničani izgubili z Asiagom

dc

Hokejisti Sija Acronija Jesenic so se v 14. krogu alpske lige pomerili z italijanskim Asiagom in na domačem terenu izgubili z 2:3 (0:3, 0:0, 2:0). Tretji poraz v ligi je Jeseničane potisnil na četrto mesto na lestvici.

Jeseničanom je možnosti za novo zmago v tem tekmovanju odnesel slab začetek dvoboja. Precej oslabljeni slovenski hokejisti, poškodbe so vrste podprvakov razredčile na vsega 15 igralcev in dva vratarja (danes pa se je nato poškodoval še Aleš Jeklič), so prvi zadetek prejeli v tretji minuti, druga dva pa v razmaku ene minute ob koncu prve tretjine.

Nadaljevanje je bilo za železarje boljše, najprej je Luka Kalan zadel vratnico, domači pa so se strelsko prebudili povsem ob koncu. A čeprav so zadeli dvakrat v razmaku le 33 sekund, so to storili prepozno, da bi še lahko poskrbeli za popoln preobrat. Najprej je Kalan namreč zadel v 60. minuti, na 2:3 pa je znižal Miha Brus, vendar je takrat do konca ostalo le še 13 sekund, tako da je Jeseničanom za kaj več zmanjkalo časa.