09.05.2016 22:29:51

Rusi prihajajo v formo, Kanadčani neusmiljeni

Artemi Panarin je blestel že v dresu Chicaga, dobro formo pa je prenesel na reprezentančni oder.

Po treh tekmah hokejskega svetovnega prvenstva v Rusjii so domači igralci prišli do druge zmage, steklo pa jim je tudi v napadu.

Latvijo so danes premagali s 4:0, še dvakrat več golov pa so dosegli Kanadčani, ki so Belorusijo odpravili kar z 8:0.

V skupni B v St. Peterburgu sta po treh odigranih krogih na vrhu reprezentanci, ki imata edini vseh devet točk. Kanada je po zadržanem začetku napolnili mrežo Belorusom, ti so tako kot Madžari še brez točk.

Bolj izenačen je bil večerni obračun v tej skupini, ki so ga Finci proti Američanom dobili s 3:2. Kazalo je sicer na podobno udobno zmago, toda finsko vodstvo z 2:0 v prvi tretjini je zdržalo le minuto in pol. Američani so se vrnili, nato v začetku zadnjega dela izenačili, odločilen pa je bil gol Lea Komarova v 45. minuti, na koncu hokejisti ZDA niso mogli spremeniti poteka tekme niti ob igri brez vratarja.

Rusi so začeli zadržano in Latvijce dolgo lomili. Po prvi tretjini brez golov je tekmece načel Artem Panarin, isti igralec je tudi dokončal delo ob koncu tekme z igralcem več, vmes pa sta v polno zadela še Jevgenij Dadonov in Vadim Šipačjov.

Češka je bila v dvoboju s Švedsko že v izgubljenem položaju, toda zaostanek 0:2 je spremenila v popoln preobrat in se povzpela na vrh lestvice z osmimi točkami. Preobrat je začel David Pastrnak sredi tekme, v 34. minuti je Jan Kovar že izenačil, še pred koncem drugega dela pa je Michal Birner s tretjim golom napovedal, da večer ne bo švedski. Isti igralec je bil nato junak tekme, saj je zadel še v 55. minuti, 4:2 pa je bil nato končni izid dvoboja ekip z vrha skupine v Moskvi.