09.04.2022 22:18:06

Poljakinje boljše od slovenskih hokejistk

Slovenska ženska hokejska reprezentanca je na drugi tekmi svetovnega prvenstva divizije 1 v skupini B v Katovicah izgubila proti gostiteljici Poljski z 0:4 (0:0, 0:2, 0:2).

Slovenke so po prvi, zgodovinski zmagi v tretjem rangu tekmovanja proti Italiji v petek (3:1) tokrat morale priznati premoč domačinkam. V prvi tretjini so še držale stik s Poljakinjami, te pa so v drugi tretjini, in sicer v 31. minuti v razmaku vsega 24 sekund kronale premoč in dosegle dva zadetka.
Pod prvega se je podpisala Wiktoria Sikorska, pod drugega pa Ewelina Czarnecka. V zadnjem delu igre je najprej vodstvo povišala Ida Talanda v 43. minuti, končni izid pa je slabe tri minute pred koncem postavila Wiktoria Dziwok. Domačinke so prevladovale skozi celotno srečanje, razmerje strelov je bilo kar 57:20 v njihovo korist.
Na preostalih dveh tekmah je Kazahstan s 5:1 ugnal Južno Korejo, Kitajska pa je bila s 6:3 boljša od Italije. Naslednje tekmice Slovenk bodo vodilne Kitajke, tekma bo v ponedeljek ob 13. uri.