STA, bk
STA, bk
19.12.2021 20:53:25

SŽ Olimpija prekinila negativni niz, v Beljaku zmaji odlično začeli, na koncu pa si PRIGARALI 16. zmago v ligi ICEHL

Hokejisti SŽ Olimpije so v tekmi 29. kroga lige ICEHL v Beljaku premagali tamkajšnji VSV s 4:3 (3:1, 1:1, 0:1).

VSV Beljak - SŽ Olimpija 3:4 (1:3, 1:1, 1:0)
* Ledena dvorana, gledalcev 1900, sodniki: Grozni, Nikolić (glavna), Kainberger, Nothegger.
* Strelci: 0:1 Simšič (Murphy, Crnovič, 5.), 0:2 Šturm (Tomaževič, 7.), 0:3 Leclerc (Čepon, Robar, 17.), 1:3 Karlsson (Hughes, 18.), 1:4 Leclerc (Murphy, 30.), 2:4 Hughes (Karlsson, 38.), 3:4 Hughes (Karlsson, 53.).
* Kazenske minute: VSV Beljak 7, SŽ Olimpija 7.

Ljubljančani so po porazu v Celovcu tokrat spet potovali na severno stran Karavank in na gostovanju v Beljaku dosegli pomembno zmago, s katero so se utrdili na drugem mestu prvenstvene razpredelnice.

Temelj za zmago so zmaji postavili že v prvem delu, ko sta Nik Simšič in Jaka Šturm v minuti in 40 sekundah med peti in sedmo minuto poskrbela za vodstvo z 2:0. Ko je Guillaume Leclerc v 17. minuti povišal na 3:0, je vse kazalo, da bodo zeleno-beli brez težav odnesli obe točki s Koroške.

A Anton Karlsson in John Hughes sta domače vrnila na -2. Že v prvem delu je zadel Karlsson, v drugem pa Hughes, potem ko je Leclerc v 30. minuti spet povišal na 4:1. V prvem delu velja omeniti še obračun Sebastiena Picheja in Stephana Bacherja, po katerem sta oba igralca o svoji igri pet minut razmišljala na klopi za kaznovane.

V zadnjem delu je še enkrat postalo vroče. Beljačani so napadli z vsem, kar so imeli in v 53. minuti je Hughes, seveda spet po podaji Karlssona, znižal na 3:4. V končnici pa je bila ljubljanska obramba na čelu s fantastičnim Fincem Paavom Hölsäjem, ki se je v gol vrnil točno po mesecu dni, dovolj trdna, da je slovenska ekipa vendarle vknjižila nove tri točke.

Ljubljančane naslednji obračun v ligi čaka prihodnjo nedeljo, ko bodo gostovali v Italiji pri Pustertalu.