Barbara Kavčič
27.02.2015 21:36:44

Telemach Olimpija: Vsaj enemu za vselej

Arsen Perić

Dvorana Tivoli bo v nedeljo gostila zadnjo tekmo lige EBEL to sezono. Mogoče je to pravzaprav dobro, saj se bo vsaj za nekaj časa prekinila agonija porazov, ki večji del tega tekmovalnega leta spremlja hokejiste Telemacha Olimpije.

Ljubljanska četa se je namreč premalokrat veselila, da bi lahko njeno letošnjo pot poimenovali s čim drugim kot z agonijo. Tudi sinoči je bil izkupiček enak večini, Innsbruck je bil tisti, ki je v svojo statistiko dodal novi točki in zmaje dokončno prikoval na dno lestvice.

olimpija innsbruck ap
Arsen Perić

Čeprav so Ljubljančani zabeležili samo še en poraz, pa njihova predstava ni resnično razočarala tistih 300 navijačev, ki še bodrijo fante v zeleno-belih dresih. V prvi tretjini so bili nevarnejši nasprotnik, na gol so glede na dozdajšnje tekme poslali nadpovprečno število strelov (17), a so skorajda tekmovali, kdo bo zamudil bolj zrelo priložnost.

Še naprej popolni

Salzburžani ostajajo edino moštvo, ki v drugem delu sezone še ni utrpelo poraza. Danes so po loteriji s 4:3 zmagali na Dunaju, kjer je Luka Gračnar obranil 34 oziroma 92 odstotkov strelov. Zelo vroče je bilo v Gradcu Sabahudina Kovačevića, kjer so Celovčani slavili s 5:3. Bolzano je pokleknil v Dornbirnu, kjer je Žiga Pance enkrat podal, dvakrat pa moral na klop za kaznovane. Že v četrtek pa je z Linzem z 1:2 izgubil VSV Beljak Klemena Pretnarja

Najslabše pa so po vrhu zaigrali ravno takrat, ko ne bi smeli. Minuto in 25 sekund so napadali z dvema več, a vse, kar smo videli, so bili statičnost, zlomljene palice, streli v tekmece ali pa streli, ki to sploh niso bili, saj so igralci s palicami samo mahali po zraku oziroma povsem zgrešili ploščke.

Druga tretjina se je za domačine odlično začela, vendar klavrno končala. Kapetan Aleš Mušič je z vztrajnim bezanjem plošček le spravil v mrežo Innsbrucka, a kaj ko so Tirolci v nadaljevanju vzeli vse, kar jim je bilo ponujeno. Prvi power play so že po 15 sekundah igre in z le dvema streloma spremenili v izenačenje, Miika Wiikman pa kasneje tudi ni bil kos sijajnemu backhand strelu pod prečko iz neposredne bližine.

alja ogrizek ap
Arsen Perić

V sklepni tretjini so gledalci videli še mnogo obetavnih akciji, nekaj več na domači strani, toda pri rezultatu se Ljubljančanom to ni poznalo, na drugi strani pa so morski psi ob koncu vodstvo z možem več na ledu še povišali.

Nov poraz bo, kot vsi prejšnji, hitro pozabljen, a ta tekma vsaj pri enem od oklepnikov izpod Rožnika nikoli ne bo padla v pozabo. Mariborčana Aljaža Ogrizka si je Olimpija od Celja izposodila za zadnje tri tekme v ligi EBEL, in čeprav se je 24-letni mladenič prvič srečal s tovrstno ravnijo tekmovanja, na ledu še zdaleč ni deloval kot debitant. Ravno nasprotno.

TELEMACH OLIMPIJA - INNSBRUCK   1:3 (0:0, 1:2, 0:1)

Ljubljana - Dvorna Tivoli. 300 gledalcev. Glavna sodnika: Kinces (Madžarska) in Nikolic. Linijska sodnika: Nothegger (oba Avstrija) in Nagy (Madžarska).
Strelci: 1:0 Mušič (Zanoški, Leber, 26.), 1:1 Höller (Ulmer, Kaspitz, 31.,PP1), 1:2 Schramm (Kaspitz, Frischmann, 35.), 1:3 Valdix (Siddall, Olsson, 59.).
Kazenske minute: Telemach Olimpija 6, Innsbruck 8.

OLIMPIJA: Wiikman, Trelc; Selan, Čepon, Bishop, Pešut, Ogrizek; Cvetek, Degon, Zanoški, Mušič, Leber; Podlipnik, Groznik, Ropret, Hočevar, Hebar; Logar, Sotlar, Hadžič, Snoj, Zdešar