05.12.2014 22:43:07

Bolzano ostaja zaklet

Matteo Groppo/Alto Adige

Olimpija v 24. krogu z 2:6 izgubila v gosteh pri prvakih lige EBEL.

Slovenski prvaki proti Bolzanu v pretekli šestih medsebojnih obračunih niti enkrat niso prišli do točke, a so bili vedno dokaj blizu. Zaradi dobrih izidov v zadnjem času in zmage v gosteh na zadnji tekmi v Beljaku pa so bili prepričani, da bi lahko tokrat življenje zagrenili aktualnim prvakom, kar pa jim ni uspelo. Lisjaki so se veselil še sedme zmage na sedmih obračunih z Olimpijo v ligi EBEL.

Tako kot pred desetimi dnevi, so Ljubljančani prvi zapretili, a je poizkus Žige Pešuta v peti minuti domači vratar Jaroslav Hübl ubranil kar s čelado. Potem je znova sledila nezbranost v ljubljanski obrambi, izkušeni domačini pa so zadeli v razmaku 95 sekund kar dvakrat, kar je že pomenilo lepo prednost. Ena od želja, da bi gostje povedli in na ta način ustrahovali domače, je tako padla v vodo.

Verliču podaja, Pretnarju zmaga

VSV Beljak je v 24. krogu s 5:2 zmagal v Grazu. Klemen Pretnar se pri zmagovalcih v statistiko ni vpisal, Miha Verlič pa je pri domačinih podal za znižanje zaostanka na 1:2. Salzburg je brez Luka Gračnarja doma z 2:4 izgubil proti Dornbirnu.

V drugem delu so se zmaji dvakrat približali le na gol zaostanka, a je bil odgovor domačih vedno bliskovit in hiter. Slovenskim prvakom je lahko žal po golu kapetana Aleša Mušiča ob dveh igralcih več na ledu, saj so imeli zmaji po prvem golu še 81 sekund igro z igralcem več, ki bi lahko prinesla izenačenje, a so se domači ubranili. Potem je kot na zadnjem srečanju zablestel Žiga Pance, ki je v 34. minuti odpeljal domače na varnejšo razliko.

Kako izkušeni so domači so pokazali v zadnji tretjini, ko gostom niso pustili do priložnosti, na koncu so z igralcem več potrdili zmago najprej s petim golom, v zadnji minuti pa so zmaji prejeli še gol z igralcem več na ledu in Italijani so prišli do najvišje zmage v medsebojnih tekmah.

Ljubljančanom zdaj ne preostane drugega, kot da v nedeljo na še enem težkem gostovanju na Češkem skušajo prekiniti neugodno serijo s češkim predstavnikom.

Bolzano - Olimpija   6:2 (2:0, 2:2, 2:0)

Bolzano - Palaonda. 1500 gledalcev 1500. Glavna sodnika: Stolc (Avstrija) in Warschaw (ZDA). Linijska sodnika: Nothegger in Seewald (oba Avstrija).
Strelci: 1:0 Gander (Egger, Schofield, 9.), 2:0 DeSimone (Gander, Bernard, 11.), 2:1 Zanoški (Cvetek, Ropret, 22.), 3:1 Gander (Galvins, Besbitt, 25.), 3:2 Mušič (Ropret, Degon, 28., PP2), 4:2 Pance (Bernard, DeSimone, 34.), 5:2 Insam (Nesbitt, 54.), 6:2 Nesbitt (60.).
Kazenske minute: Bolzano 10, Olimpija 4.

OLIMPIJA: Chiodo, Sila; Cvetek, Degon, Zanoški, Mušič, Ropret; Medvec, Logar, Bishop, Pešut, Koblar; Groznik, Čepon, Uduč, Hočevar, Snoj; Šijan, Hebar, Pesjak, Kalan, Sotlar