11.12.2022 13:44:05

Lucas Braathen zmagovalec uvodnega slaloma, Slovenca daleč od finala

Lucas Braathen je zmagovalec uvodnega slaloma sezone za svetovni pokal alpskih smučarjev v Val d'Iseru v Franciji. Norvežan je slavil z najboljšo finalno vožnjo, potem ko je bil na prvi progi drugi. Slovenska smučarja Štefan Hadalin in Tijan Marovt se nista prebila v finale.

Henrik Kristoffersen je po prvi vožnji vodil s prednostjo pičlih sedmih stotink sekunde pred mlajšim rojakom. A je v finalu zapravil boj za zmago in stopničke. Pristal je na šestem mestu.

Drugo mesto je osvojil Avstrijec Manuel Feller (+0,84), tretji je bil Švicar Loic Meillard (+0,98).

Feller je bil po prvi vožnji tretji, Meillard pa peti.

Dvaindvajsetletni Braathen, po očetu Norvežan, po materi pa brazilskega rodu, je vpisal tretjo zmago v konkurenci svetovnega pokala. Letos januarja je slavil na slalomu v Wengnu, prvenca pa se je veselil pred dvema letoma na veleslalomu v Söldnu.