04.02.2018 17:30:42

Za slovo od Pokljuke sedmo mesto Polone Klemenčič

Z današnjima zasledovalnima preizkušnjama v ženski in moški konkurenci se je na Pokljuki končalo odprto mladinsko evropsko prvenstvo v biatlonu. Za najboljši izid je poskrbela Polona Klemenčič, ki je z enim zgrešenim strelom s 16. napredovala na končno sedmo mesto.

Na tekmi so nastopile še tri slovenske biatlonke: Živa Klemenčič je z 19. padla na 35. mesto, potem ko je zgrešila kar sedem tarč, Tais Vozelj je končala na 47. mestu, Nina Zadravec pa je osvojila 51. mesto.

Med mladinci je Lovro Planko z 49. mesta napredoval na 43. navkljub šestim zgrešenim tarčam, Toni Vidmar pa je s 45. padel na 49. mesto, potem ko je že na prvem strelskem postanku zgrešil trikrat.

Naslova evropskih prvakov v zasledovanju sta se veselila Rusa Igor Malinovski in Polona Ševnina.

Za najboljši slovenski dosežek na mladinskem evropskem prvenstvu sta poskrbela Urška Poje in Vidmar, ki sta osvojila srebrno medaljo med enojnimi mešanimi štafetami.