02.02.2018 18:54:16

Velik uspeh slovenskih skakal: Nika Križnar mladinska svetovna prvakinja, Ema Klinec podprvakinja

Slovenska smučarska skakalka Nika Križnar je osvojila odličje zlatega leska na mladinskem svetovnem prvenstvu v švicarskem Kandterstegu. Njen uspeh je dopolnila Ema Klinec s srebrno kolajno, tretje mesto pa je zasedla Norvežanka Anna Odine Ström.

Švicarski Kandtersteg je danes v sončnem vremenu pozdravil najboljše mlade smučarke skakalke, ki bi se za medalje morale pomeriti že v četrtek, a jim vreme ni bilo naklonjeno in so tekmo tako izpeljali v današnjih poznih popoldanskih urah.

Napovedi z uradnih treningov v Kanderstegu so se uresničile in slovenska ekipa se veseli kar dveh odličij zlatega in srebrnega leska. Mladinska svetovna prvakinja je kot prva Slovenka v zgodovini postala Nika Križnar, ki je 104 m dolgim skokom vodila že po prvi seriji, v finalu pa je naslov prvakinje potrdila s točno 100 metri ter skupno 262,6 zbranimi točkami. Srebro je z lanskega prvenstva v Park Cityju ubranila Ema Klinec s 102,5 m in 94 m ter skupno 248,3 točkami.

Odlična je bila tudi Jerneja Brecl, ki je z 88 in 89,5 m končala na osmem mestu, zbrala pa je 212,0 točk. Med dvajseterico je končala tudi Katra Komar, ki je z 82 in 83,5 m ter skupno 177,2 točkami osvojila 18. mesto.